Apel do właścicieli psów!
22 kwietnia 2014

Stale wzrastający poziom zagrożenia związany z biegającymi psami, jak również powiększająca się ilość psów bezpańskich, zmusza nas wszystkich do podjęcia działań mających na celu przeciwdziałanie takim sytuacjom. Dlatego zwracam się z prośbą do mieszkańców Gminy Ludwin o rozwiązanie tego problemu. Nie bójcie się wskazać błąkającego po terenie gminy psa, również kiedy jest wam znany. Absolutnie żadnym wytłumaczeniem nie są zapewnienia właściciela, że jego pies nie gryzie, ponieważ stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Dlatego w trosce o dobro naszych mieszkańców apeluję:
1. Nie wypuszczajcie psa z domu bez opieki.
2. W trakcie spaceru trzymajcie psa na smyczy, a zwłaszcza te zwierzęta, które ze względu na swój wygląd i temperament mogą być szczególnie niebezpieczne. Pamiętajcie o obowiązku przestrzegania maksymalnych środków ostrożności, tj. trzymania psa na smyczy i w kagańcu.
3. Nie zwalniajcie psa ze smyczy w miejscach publicznych.
4. Pamiętajcie o obowiązku szczepienia swoich psów przeciw wściekliźnie (jeden raz w roku).
5. Utrzymując psa na własnej posesji zadbajcie o to, aby nie mógł wydostać się z niej podczas waszej nieobecności.
Właściciel psa, który nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu psa podlega karze nałożenia na niego mandatu karnego i ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez psa. Osoba pogryziona ma prawo ubiegania się o odszkodowanie na drodze sądowej z powództwa cywilnego.

Wójt Gminy
Andrzej Chabros

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!