Apel łęczyńskich policjantów
30 września 2013

Załóż kamizelkę odblaskową

W okresie jesienno – zimowym dochodzi do znacznego pogorszenia warunków panujących na drogach. Szczególnie w tym czasie rowerzyści i piesi powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wielu z nich często za późno dostrzeganych jest przez kierowców. Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o korzystanie z bardzo ważnego elementu ubioru jakim są kamizelki odblaskowe.
Pamiętajmy, że w czasie ograniczonej widoczności, gdy pieszy lub rowerzysta ma na sobie ubranie w ciemnych kolorach, a jednoślad nie jest wyposażony w oświetlenie wówczas kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Doskonałą formą zapewnienia sobie widoczności jest posiadanie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować nam życie. Należy pamiętać, że w samochodzie kierowcę chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne oraz karoseria. Jednakże piesi czy kierujący jednośladami na takie zabezpieczenie liczyć nie mogą.
Wyposażmy w odblaski również nasze pociechy, które poruszają się po drogach w godzinach porannych jak i po zmierzchu. Nawet jeden element odblaskowy na ubraniu czy plecaku zwiększa bezpieczeństwo naszych dzieci. Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującym prawem dzieci do lat 15 poruszające się po drodze, po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe.
Bezpieczeństwo pieszych, podobnie jak i rowerzystów, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Wielu tragedii na drodze można uniknąć poprzez odpowiedzialne zachowanie i stosowanie zasady ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!