Awansowali do finału wojewódzkiego VI Turnieju Orlika!
7 października 2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ludwinie wywalczyli awans do finału wojewódzkiego VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Chłopcy wystąpili w składzie: Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, Gabriel Szalast, Patryk Bodzak, Paweł Walenciuk, Adrian Pachucki, Adrian Niziołek, Jakub Pasiuk. Trenerem zespołu jest nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Sajnaj.

W drodze do finału nasi uczniowie (kategoria wiekowa 2004-2005) musieli przebrnąć przez trzy etapy eliminacji. Najpierw 9 września wzięli udział w eliminacjach lokalnych w Puchaczowie, gdzie po wygraniu wszystkich meczów (5:0 z Puchaczowem, 8:0 Ostrówkiem i 3:1 z Nadrybiem) zajęli pierwsze miejsce. Następnie 24 września na boisku w Kijanach drużyna z Ludwina okazała się najlepsza w ćwierćfinale eliminacji, po zwycięstwach 4:0 ze Świdnikiem i 3:0 z „Paderewskim” Lublin. Ostatnim etapem w drodze do finału wojewódzkiego był półfinał rozegrany w Lublinie. Podopieczni Grzegorza Sajnaja ponownie spisali się na medal. W pierwszym występie pokonali 3:2 gospodarzy turnieju – SP 38 Lublin. Swój drugi mecz wygrali 3:0 z Chełmem, a w ostatnim spotkaniu wysoko, bo aż 5:0 zwyciężyli drużynę ze Skrobowa.
Uczniowie z Ludwina w znakomitym stylu (w 8 meczach odnieśli 8 zwycięstw przy stosunku bramkowym 34:3) awansowali do finału wojewódzkiego, który 8 października odbędzie się w Lublinie na bocznym boisku przy stadionie Arena. W tej kategorii razem z SP Ludwin wystąpi osiem zespołów, które przebrnęły przez trzy etapowe eliminacje: SP Radzyń Podlaski, SP 1 Bełżyce, Tomaszów Lubelski, SP Dęblin, SP 38 Lublin, Puławy oraz SP 3 Zamość. Najlepszy zespół w Finale Wojewódzkim będzie reprezentował województwo lubelskie w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Wyniki meczów oraz strzelcy bramek dla SP Ludwin:
Puchaczów (9 września), eliminacje lokalne: SP Ludwin – SP Puchaczów 5:0 (Patryk Bodzak 2, Piotr Romańczuk 2, Gabriel Szalast, Paweł Walenciuk) * SP Ludwin – SP Ostrówek 8:0 (Patryk Bodzak 4, Paweł Walenciuk 2, Piotr Romańczuk, Adrian Niziołek) * SP Ludwin – SP (Nadrybie 3:1 Patryk Bodzak 2, Piotr Romańczuk).
Kijany (24 września), ćwierćfinał: SP Ludwin – Świdnik 4:0 (Patryk Bodzak 2, Piotr Romańczuk, Paweł Walenciuk) * SP Ludwin – Paderewski Lublin 3:0 (Patryk Bodzak , Piotr Romańczuk, Paweł Walenciuk).
Lublin (30 września), półfinał: SP Ludwin – SP 38 Lublin 3:2 (Piotr Romańczuk, Adrian Pachucki, Paweł Walenciuk) * SP Ludwin – Chełm 3:0 (Patryk Bodzak 2, Piotr Romańczuk) * SP Ludwin – Skrobów 5:0 (Patryk Bodzak , Piotr Romańczuk 2, Adrian Pachucki, Paweł Walenciuk).

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!