Będzie targ w Ludwinie
30 lipca 2012

Gmina Ludwin otrzymała dofinansowanie na wybudowanie targowiska. Nowe miejsce do handlu powstanie w przyszłym roku.

– Znaleźliśmy się w towarzystwie 17 gmin, które otrzymały środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 2007-2013, w ramach projektu „Mój Rynek” – informuje wójt Andrzej Chabros. – Umowę podpisaliśmy w piątek w Urzędzie Marszałkowskim. Dofinansowanie z unijnych pieniędzy wyniesie 771 960, – zł, a całkowity koszt inwestycji wyliczyliśmy na 1 374 425,50. Nasz targ powstanie w przyszłym roku.
Nowoczesne targowiska zostaną wybudowane lub przebudowane w 17 gminach. Na liście beneficjentów znalazły się: Gmina Ludwin, Gmina Łęczna, Miasto Kraśnik, Miasto Dęblin, Gmina Parczew, Gmina Miejska Włodawa, Miasto Międzyrzec Podlaski, Gmina Opole Lubelskie, Miasto Biłgoraj, Gmina Niemce, Gmina Janów Podlaski, Gmina Piaski, Gmina Józefów nad Wisłą, Gmina Dołhobyczów, Gmina Urszulin, Gmina Miejska Hrubieszów, Gmina Wólka. Łącznie samorządy otrzymają na ten cel 14 561 071 złotych. – Dzięki tym targowiskom skróci się droga od producenta do konsumenta, który będzie mógł kupować produkty zdrowe, świeże i tańsze. Jest to też szansa dla rynku zbytu dla niedużych gospodarstw, producentów produktów regionalnych, których jest na Lubelszczyźnie wielu – powiedział marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman na portalu lubelskie.pl.
Targ w Ludwinie znajdzie się w samym centrum miejscowości, pomiędzy Urzędem Gminy, budynkiem Agronomówki i halą sportową. Na przełomie roku zostanie ogłoszony przetarg, a po jego rozstrzygnięciu rozpoczną się prace. – Będzie spełniał najnowocześniejsze standardy – dodaje wójt. – Utwardzimy i wyłożymy kostką plac, powstanie wiata, budynek socjalny, sanitariaty i parking. Chcielibyśmy zdążyć z otwarciem na wakacje. Wtedy na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie przyjeżdża wielu turystów. Targowisko ma służyć mieszkańcom gminy i wypoczywającym na naszym terenie. Interes jest obustronny. Chcemy, aby rolnicy mogli sprzedawać swoje produkty i wyroby świeże i bez udziału pośredników i, a letnicy wszystko mieli pod ręką. Będziemy mogli również organizować kiermasze lub jarmarki, na przykład rękodzieł ludowych czy staroci. Targ ma szanse wpłynąć na rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz stwarza możliwości promocyjne. Korzyści otwiera się mnóstwo. Takiego miejsca brakowało dotąd na naszym terenie.

Fot. Archiwum
Fot. Urząd Marszałkowski

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!