Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!
12 marca 2015

W dniu 10 marca odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga!”. W eliminacjach gminnych udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Ludwinie, Dratowie, Piasecznie oraz z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie. Członkami komisji konkursowej byli nauczyciele reprezentujący prace uczniów ze swojej szkoły.

Celem tegorocznej edycji było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ponieważ właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Przekazem artystycznym uczniowie mieli za zadanie zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu, nauczyć właściwego zachowania oraz prawidłowego postępowania. Poza tym konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię, uświadamia co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce lub podczas zabawy.
Do etapu powiatowego przeszło 5 najlepszych prac z każdej grupy wiekowej:
I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:
1 miejsce – Filip Czubacki,
2 miejsce – Piotr Macuba,
3 miejsce – Ewelina Wójcik,
wyróżnienia potrzymali: Paulina Dziadko i Maja Okońska;
II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych:
1 miejsce – Andżelika Sagan,
2 miejsce – Dagmara Kuźmicz,
3 miejsce – Hubert Głos,
wyróżnienia potrzymali: Oliwia Gajos i Patrycja Siepsiak;
III grupa – uczniowie klas 1-3 Gimnazjum Publicznego w Ludwinie:
1 miejsce – Aleksandra Potapiuk,
2 miejsce – Dominika Saczewa,
3 miejsce – Magdalena Rak,
wyróżnienia otrzymali: Eliza Kostrubiec i Anna Michalska.
Gratulujemy wszystkim wygranym i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!