Chłopcy grali do końca
11 lutego 2016

Młodzi zawodnicy Ludwiniaka wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2004 i młodszych o Puchar Prezesa Klubu KS Lublinianka. Turniej zorganizowany został w hali widowiskowo-sportowej w Ludwinie.

W zmaganiach wzięło udział 10 zespołów z województwa lubelskiego. Najpierw odbyła się rywalizacja w grupach. – Pierwszy mecz zremisowaliśmy 1:1 z BKS Lublin – relacjonuje trener chłopców Grzegorz Sajnaj. – Bramkę na wagę remisu zdobył w ostatniej minucie debiutujący w naszym zespole Michał Gajos, a podawał Patryk Bodzak. Drugi mecz zakończył się wygraną z Vrotcovią 2:0, po dwóch trafieniach Kacpra Brzyskiego. W kolejnym spotkaniu zremisowaliśmy 1:1 z Niedźwiadkiem Chełm, znowu ratując remis w końcówce meczu. Tym razem ładnym strzałem popisał się Patryk Bodzak. W ostatnim meczu grupowym, o wejście do półfinałów, musieliśmy wygrać z Lublinianką II. Niestety już na samym początku spotkania straciliśmy bramkę. Chłopcy jednak po raz kolejny, ale nie ostatni w tym dniu, pokazali charakter i zdołali strzelić dwie bramki, wygrywając 2:1. Drugi dublet ustrzelił Kacper Brzyski. Awansowaliśmy do półfinału z drugiego miejsca, a z pierwszego Niedźwiadek. W pierwszym półfinale trochę niespodziewanie lepszy od chełmian okazał się Puławiak. My natomiast w drugim meczu półfinałowym zremisowaliśmy 0:0 z Sygnałem Lublin, który w swojej grupie wygrał wszystkie mecze. Ale piłka nożna nie lubi faworytów i po rzutach karnych – 2:1 – to Ludwiniak Ludwin awansował do finału. Bohaterem karnych okazał się nasz bramkarz Oskar Kałdunek, który spisał się znakomicie broniąc w ostatniej serii strzał. W finale za przeciwnika mieliśmy zespół Puławiaka. Ponownie przegrywaliśmy mecz 0:1, ale drużyna grała do końca wierząc, że możemy odwrócić losy tego spotkania. Najpierw Kacper Brzyski po składnej akcji drużyny zdobył wyrównującą bramkę, a następnie ten sam gracz strzelił zwycięskiego gola z rzutu wolnego. Po końcowym gwizdku nastąpiła olbrzymia radość naszych młodych zawodników. Nie po raz pierwszy chłopcy udowodnili, że nawet takie małe miejscowości jak Ludwin mogą rywalizować „jak równy z równym” z zespołami z dużych miast. Ten turniej dostarczył dużo pozytywnych emocji naszym zawodnikom, a także rodzicom, którzy oglądali mecze z trybun. Sprawiliśmy olbrzymią niespodziankę zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Tym większą, że nie mogliśmy wystąpić w naszym najmocniejszym składzie. Z powodu choroby nie było z nami Pawła i Piotrka Romańczuków. Pawła w bramce znakomicie zastąpił Oskar Kałdunek, który oprócz wielu udanych interwencji dobrze wznawiał grę dokładnymi podaniami. Na środku obrony Piotrka godnie zastąpił Kacper Brzyski, który oprócz dobrej gry w defensywie często podłączał się w akcje ofensywne, zdobywając ważne bramki. Kiedy Kacper opuszczał swoją pozycję środkowego obrońcy, świetnie asekurowali go nasi boczni obrońcy: Patryk Bodzak i Gabryś Szalast. Kacper Brzyski został też królem strzelców turnieju – dodał szkoleniowiec.

Końcowa kolejność drużyn:
1. Ludwiniak
2. Puławiak
3. Sygnał Lublin
4. Nidźwiadek Chełm
5. Lublinianka
6. Lublinianka II
7. BKS Lublin
8. Orlik Lubartów
9. Vrotcovia Lublin
10. Niedźwiadek Chełm II
Wyniki:
1. mecz w grupie: Ludwiniak – BKS Lublin 1:1 (M. Gajos)
2. mecz w grupie: Ludwiniak – Vrotcovia Lublin 2:0 (K. Brzyski 2)
3. mecz w grupie: Ludwiniak – Niedźwiadek Chełm 1:1 (P. Bodzak)
4. mecz w grupie: Ludwiniak – Lublinianka II Lublin 2:1 (K. Brzyski 2)
5. półfinał: Ludwiniak – Sygnał Lublin 0:0 (2:1 w karnych)
6. finał: Ludwiniak – Puławiak Puławy 2:1 (K. Brzyski 2)
Ludwiniak: Oskar Kałdunek, Kacper Brzyski, Gabriel Szalast, Patryk Bodzak, Paweł Walenciuk, Jakub Pasiuk, Michał Gajos, Mateusz Duda, Adrian Pachucki.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!