De Mono na dożynkach powiatu łęczyńskiego
24 sierpnia 2012

Barwny korowód, wybory Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego, a wieczorem występ zespołu De Mono. Te i wiele innych atrakcji będzie można zobaczyć 2 września w Milejowie podczas 12 Dożynek Powiatu Łęczyńskiego organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gminę Milejów. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

Obchody Święta Plonów w Powiecie Łęczyńskim od wielu lat gromadzą liczne grono mieszkańców, przedstawicieli lokalnych władz i coraz większą rzeszę turystów. Od wielu lat organizatorzy dokładają wszelkich starań w łączeniu i przenikaniu się tradycji z nowoczesnością. Staramy się co roku pielęgnować – zgodnie z tradycją- ideę dożynek jako dziękczynnych obrzędów za zebrane plony oraz jako imprezę kulturalno-rozrywkową. – mówi starosta łęczyński Adam Niwiński.
Podczas tegorocznych Dożynek na wszystkich uczestników czekają kramy i stoiska wystawców z całego regionu zapełnione kunsztownymi wyrobami rękodzieła, przedmiotami rzemiosła artystycznego, a także tradycyjnymi przysmakami. Podziwiać i kupować będzie można ceramikę dekoracyjną i użytkową, wyroby z drewna, wikliny, biżuterię artystyczną, drobiazgi szydełkowe i haftowane oraz malarstwo. Najmłodsi będą mogli spotkać się z piłkarzami GKS Bogdanka S.A. i wziąć udział w konkursie „ABC strażaka”. Dla starszej publiczności przygotowaliśmy koncerty i kabaret oraz drugą edycję Wyborów Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego, na którą już dziś zapraszają organizatorzy (więcej informacji na temat konkursu „Wybory Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego pod nr 81 75 26 421).
Co roku organizatorzy dbają, aby imprezę uświetniały występy znanych polskich artystów. Na dożynkowej scenie gościli już m.in. Kayah, Monika Brotka, Łzy czy Varius Manx. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie De MonoO. Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni i zabawa ludowa.
Dodatkową atrakcją, cieszącą się ogromną popularnością w latach ubiegłych, będzie akcja promująca ideę honorowego krwiodawstwa „Ratujmy Życie”. Każdy, czujący się na siłach będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wśród osób biorących udział w akcji zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Co roku organizatorów wspierają lokalne firmy i przedsiębiorcy.
Sponsorem specjalnym są: Łęczyńska Energetyka, PKO Bank Polski, Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych WSCHÓD Sp. z.o.o., Herbar, Anex Oil Sp. J. Anna i Paweł Gumieniuk, POLMAK i PHU „MALINEX”,
Sponsorami są: AUTO MIK SERVICE, Bank Spółdzielczy w Cycowie, Bank Spółdzielczy w Łęcznej, Bank Spółdzielczy w Niemcach, WAMEX i Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach.
Patronat medialny: Łęczna24.pl, Radio Lublin, Radio Bon Ton

Program:
10.45 Zbiórka korowodu dożynkowego przy Zespole Szkół nr 1 w Milejowie,
11.00 Przemarsz na plac dożynkowy koło GOK w Milejowie,
11.30 Oficjalne otwarcie Dożynek Powiatowych,
12.00 Uroczysta Msza Święta,
13.00 Obrzęd dzielenia chlebem, koncert Milejowskiej Orkiestry Dętej,
13.30 Artystyczna prezentacja gmin Powiatu Łęczyńskiego,
15.00 Konkurs „ABC strażaka ochotnika” – Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP w Łęcznej,
15.15 Górnik i Ma-Ryla – kabaret teatru Liberum Veto z ZS Górniczych w Łęcznej,
15.45 Spotkanie z piłkarzami GKS Bogdanka S.A.,
16.00 Rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych,
16.30 Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Cementowni Chełm,
17.30 Ogłoszenie wyników konkursu dla honorowych krwiodawców ,
18.00 „Gdzie diabeł nie może …” – przeboje polskiej piosenki przedwojennej,
19.00 Wybory Miss Dożynek, pokazy tańca towarzyskiego,
21.00 Koncert zespołu De Mono,
22.30 Pokaz sztucznych ogni,
22.30-24.00 Zabawa ludowa.

Imprezy towarzyszące:
Wystawa rękodzieła i sztuki ludowej,
Wystawa płodów rolnych przygotowana przez Zespół Doradztwa Rolniczego w Łęcznej,
Akcja honorowego krwiodawstwa „Ratujmy życie” w godz. 12.30-16.30,
Rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Nożnej, Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!