Dożynki Powiatowo Gminne w Ludwinie
3 września 2018

W tym roku powiatowe obchody Święta Plonów mieszkańcy powiatu łęczyńskiego będą wspólnie obchodzić w Ludwinie.  Impreza odbędzie się 9 września na Targowisku Gminnym.

Początek uroczystości to korowód z wieńcami, oficjalne otwarcie, msza święta, obrzęd dzielenia chlebem przy dźwiękach Orkiestry Górniczej. Blok artystyczny, głównie o charakterze folklorystycznym rozpocznie kapela podwórkowa Alternatywy 5, po której wystąpi zespół z mołdawskiego Rejonu Riscani oraz najlepsi wykonawcy  reprezentujący gminy powiatu łęczyńskiego. Następnie usłyszymy najbardziej znane i lubiane polskie przeboje w profesjonalnym wykonaniu muzyków z lubelskiego zespołu Standard Brass Band. Wieczorem  6 pięknych i odważnych mieszkanek powiatu zaprezentuje się na dożynkowej scenie w lubelskich strojach ludowych oraz sukienkach wieczorowych i  powalczy o tytuł Miss Powiatu Łęczyńskiego. Swoją miss wybierze też zgromadzona publiczność.  Podczas koncertu gwiazdy wieczoru  Lanberry -jednej z najpopularniejszych młodych polskich wokalistek – z pewnością nie zabranie jej wielu znanych i lubianych radiowych przebojów, w tym:  „Podpalimy świat”, „Zagadka”, „Piątek”. Imprezę zakończy zabawa z zespołem Antre.

Podczas dożynek będzie można podziwiać i zakupić prace artystów  ludowych  i rzemieślników, a także spróbować lokalnych przysmaków.  Nie zabraknie też konkursu wieńców dożynkowych i konkursu wiedzy rolniczej. W budynku Gimnazjum Publicznego w Ludwinie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa „Ratujmy życie”  z nagrodami dla uczestników. Liczne atrakcje będą czekały również na dzieci: malowanie twarzy, konkurs plastyczny, dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw.

PROGRAM:

10.30 Zbiórka korowodu dożynkowego – droga w kierunku Zezulina

10.45 Przemarsz na plac dożynkowy – Targowisko przy UG w Ludwinie

11.00 Oficjalne otwarcie Dożynek

12.00 Uroczysta Msza Święta

13.30 Obrzęd dzielenia chlebem z koncertem Orkiestry Górniczej

14.00 Kapela ALTERNATYWY 5

14.30 Występ zespołu z Mołdawii

15.00 Prezentacje artystyczne gmin powiatu łęczyńskiego

16.30 Rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych

17.00 Złote polskie przeboje – zespół STANDARD BRASS BAND

19.00  Wybory Miss Powiatu Łęczyńskiego

21.00 Koncert LANBERRY

22.30 – 00.00  Zabawa  dożynkowa z zespołem ANTRE

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!