Dożynki Powiatowo – Gminne w Ludwinie 2018
12 września 2018

Obchody Święta Plonów mieszkańcy powiatu łęczyńskiego obchodzili na Targowisku Gminnym w Ludwinie w niedziele 09.09.2018r. Podczas tego dnia rolnicy mogli podziękować za ukończenie  żniw i prac polowych. Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Łęcznej oraz Gminy Ludwin wspólnie mogliśmy kultywować piękną tradycję.

Ceremonię rozpoczęła zbiórka korowodu dożynkowego prowadzonego przez starostów dożynek – Grzegorza Szurka i Karolinę Kurlak pochodzących z Gminy Ludwin.

O godz. 12.00 na placu przy Urzędzie Gminy rozpoczęła się msza święta, po której nastąpił obrzęd dzielenia się chlebem.

Dalsza część świętowania upłynęła pod znakiem prezentacji poszczególnych gmin oraz rozstrzygnięcia konkursu wieńców dożynkowych – jeden z najważniejszych symboli dożynek. Konkurs obejmował 2 kategorie: tradycyjne i nowoczesne.  Oprócz konkursu wieńców zaplanowano również imprezy towarzyszące m.in.: konkurs plastyczny dla dzieci, wystawę rękodzieła i sztuki ludowej oraz płodów rolnych, dodatkowo przewidziane były konsultacje ze specjalistami oraz konkursy wiedzy rolniczej. Warto również zwrócić uwagę na akcję honorowego krwiodawstwa „Ratujmy Życia”, która odbyła się w Gimnazjum Publicznym w  Ludwinie. Dla wszystkich biorących udział przewidziane były upominki od „Lubelskiego Węgla” Bogdanka.

Wieczorem na scenie zagościły najpiękniejsze mieszkanki naszego powiatu. Tegoroczne kandydatki na miss zaprezentowały się w strojach ludowych oraz wieczorowych.

W trakcie dożynkowego świętowania mogliśmy wsłuchać się w zespół z Mołdawii, Alternatywy 5 oraz Standard Brass Band – wykonujące złote polskie przeboje, a gwiazdą wieczoru był zespół Lanberry.

Na zakończenie dożynek do wspólnej zabawy zaprosił zespół Antre.

tekst: Katarzyna Tkaczyk

zdjęcia: Mariusz Zakostowicz

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji w zakładce „Galeria”

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!