Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2015
18 sierpnia 2015

Występy artystyczne, pokazy akrobacji rowerowych, wybory miss, jarmark rękodzieła ludowego, fantasy park – to tylko niektóre z atrakcji przygotowywanych przez organizatorów dożynek – Powiat Łęczyński i Gminę Spiczyn. Impreza odbędzie się 30 sierpnia na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. Będzie jej towarzyszyła akcja honorowego krwiodawstwa oraz liczne konkursy. Gwiazdą wieczoru będzie Honorata Skarbek.

Tradycyjne obchody Święta Plonów rozpoczną się barwnym korowodem z dożynkowymi chlebami i wieńcami, który wyruszy z parkingu przy cmentarzu w Kijanach. Na terenie boiska przy Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbędzie się oficjalne otwarcie uroczystości i Msza Święta w intencji rolników z obrzędem dzielenia chlebem przy dźwiękach Orkiestry Górniczej.

Część artystyczno – rozrywkową rozpoczną prezentacje gmin powiatu łęczyńskiego, podczas których nie zabraknie występów folklorystycznych lokalnych zespołów ludowych. O godz. 15.00 pochodzący z Lublina artysta i sportowiec – Piotr Bielak zaprezentuje pokaz akrobacji rowerowych w humorystycznej oprawie, z konkursami dla publiczności. Kolejnym punktem programu będzie występ białoruskiego zespołu piosenki ludowej „Biereginia” z partnerskiego Rejonu Lachowickiego. W godz. 18.00 – 20.00 osiem pięknych dziewczyn powalczy o tytuł Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2015. O godz. 21.00 zapraszamy na występ młodej, popularnej gwiazdy muzyki pop – Honoraty Skarbek, z którą będziecie mogli wspólnie zaśpiewać jej znane przeboje „Nie powiem jak”, „LalaLove”, czy „Sabotaż” oraz posłuchać piosenek z najnowszej płyty „Puzzle”. Pełen emocji wieczór zakończy „zabawa pod chmurką” z zespołem „Galaxa”.

Jak co roku imprezie będzie towarzyszyła akcja honorowego krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w godz. 13.00 – 17.00. Wszyscy uczestnicy akcji ok. godz. 17.30 wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Nie zabraknie też dożynkowych konkursów, promujących lokalne tradycje i zwyczaje kultury ludowej – konkursu wieńców i potraw regionalnych. Na boiskach „Orlika” odbędzie się finał Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Plażowej i Siatkówki Halowej, Turniej Piłki Nożnej i Tenisa Ziemnego. Wśród licznych stoisk promocyjnych, gastronomicznych i handlowych nie zabraknie rękodzieła ludowego, wystawy sprzętu rolniczego, dmuchanych atrakcji dla dzieci, a dorośli będą mogli skorzystać z porad ekspertów instytucji związanych z rolnictwem.

Dodatkowe informacje:
http://www.honorata-skarbek.com

START

(www.powiatleczynski.pl)

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!