Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2016
19 sierpnia 2016

Dożynki Powiatowe to jedna z największych imprez kulturalno-rozrywkowych na terenie powiatu łęczyńskiego, w której udział chętnie biorą nie tylko rolnicy, ale wszyscy mieszkańcy regionu. W tym roku impreza odbędzie się 28 sierpnia w Cycowie…

Radosne świętowanie po zakończeniu zbiorów to okazja do podtrzymywania lokalnych zwyczajów kultury ludowej, ale też dobrej zabawy. Do tradycyjnych elementów imprezy należą: korowód dożynkowy, dziękczynna Msza Święta, dzielenie chlebem, konkurs wieńców i potraw regionalnych, wystawa płodów rolnych i rękodzieła ludowego, prezentacje lokalnych zespołów.
Podczas bloku rozrywkowego, pokaz iluzji i humoru na najwyższym poziomie zaprezentuje Piotr Denisiuk z Lublina, a do zabawy w rytmie rock’n’rolla publiczność zaprosi lubelski zespół „Backbeat”, który z grania coverów (m.in. Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles) uczynił prawdziwą sztukę. Na dożynkowej scenie wystąpi również białoruski zespół „Ekspress” z partnerskiego Rejonu Lachowickiego, a także „Bębnoludy” z warsztatów terapii zajęciowej w Janowicy. O godz.19.00 uczestnikom imprezy zaprezentuje się 8 kandydatek ubiegających się o tytuł Miss Dożynek. Gwiazdą wieczoru będzie młody, popularny wokalista Rafał Brzozowski, którego przeboje „Tak blisko”, „Za mały świat” oraz „Nie mam nic” zna cała Polska. Najwytrwalszych zapraszamy na zabawę z zespołem „Pozytyvni.pl”.
Imprezie będzie towarzyszyła akcja honorowego krwiodawstwa – na wszystkich jej uczestników czekają upominki: zestawy promocyjne i rodzinne bilety do Poleskiego Parku Narodowego, bezpłatne wejściówki i zaproszenie na Festiwal Trzech Kultur od Muzeum- Zespół Synagogalny we Włodawie. O godz. 17.15 na scenie, wśród osób, które oddały krew odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych: sprzęt AGD od WAMEX S.A., talony do restauracji „Emocja” w Łęcznej i „Country” w Kolonii Łuszczów, zestawy gadżetów od LW „Bogdanka” S.A.
Na licznych stoiskach na uczestników imprezy będzie czekało wiele atrakcji i konkursów. Nie zabraknie również wesołego miasteczka dla dzieci.

Plakat Akcja krwiodawstwa .j
Plakat Akcja krwiodawstwa .j

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!