Dożynkowe laury dla Ludwina
27 sierpnia 2014

W tym roku gospodarzem dożynek powiatowych był Puchaczów. W tradycyjnym święcie plonów udział wzięły wszystkie gminy powiatu łęczyńskiego, w tym oczywiście Ludwin, na czele z przewodniczącym rady Wojciechem Szymańskim oraz wójtem Andrzejem Chabrosem.

Dożynki są świętem rolników, uroczystością poświęconą zbiorom i podziękowaniem za plony. Ich symbolem jest wieniec. Tym razem do prestiżowego konkursu zgłoszono łącznie trzydzieści wieńców, w tym pięć z naszej gminy, ocenianych w kategoriach: wieniec tradycyjny lub wieniec współczesny. W kategorii „wieńce tradycyjne” komisja najwyżej oceniła pracę Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezin (gmina Puchaczów), natomiast w kategorii „wieńce współczesne” laur zgarnęło Koło Gospodyń Wiejskich z Bark-Adamów (gmina Cyców). Jednak na wielkie słowa uznania zasłużyli wszyscy twórcy wieńców, nie tylko zwycięzcy.
W prezentującym regionalne wyroby konkursie kulinarnym, podobnie cieszącym się ogromną popularności, główne role odegrali przedstawiciele gminy Ludwin. W sumie do rywalizacji zgłoszono szesnaście produktów (z jednej gminy w danej kategorii mógł być wystawiony tylko jeden), które były oceniane na poszczególnych stoiskach. Oczywiście przy ludwińskim, niezwykle barwnym, pięknie udekorowanym i jak zawsze gościnnym, przez cały czas trwania imprezy było najweselej, najgłośniej i najgoręcej (pomimo padającego deszczu). W kategorii „Ciasta, chleby i inne wypieki” drugie miejsce zajął „Czekoladowiec” wykonany przez Katarzynę Drabik-Bojarczuk z Ludwina, z kolei wśród „Napojów” (alkoholowych i bezalkoholowych) zwyciężyła „Nalewka jarzębinowa” Anny Lipskiej z Ludwina. Obu paniom serdecznie gratulujemy!
Ogromne brawa, także za odwagę, należą się Magdzie Palmi, która wystartowała w konkursie piękności. Nasza mieszkanka została I Wicemiss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2014! Koronę otrzymała Magdalena Chomiuk z Zofiówki.

Więcej zdjęć z dożynek można zobaczyć zakładce „Galeria”.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!