Drugie miejsce piłkarek z Dratowa
10 kwietnia 2014

Bardzo dobrze spisał się zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Dratowie w wojewódzkim finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU”. Podopieczne Wiktora Bodzaka zdobyły tytuł wicemistrzyń, ulegając w decydującym meczu 2:3 ekipie z Janowa Lubelskiego.

Finał na szczeblu województwa XIV Ogólnopolskiego Turnieju ” Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU” został rozegrany dniu 2 kwietnia 2014 r. w Zamościu. Powiat łęczyński w kategorii dziewcząt reprezentowała Szkoła Podstawowa w Dratowie, która grała w następującym składzie: Agnieszka Nawrocka, Agnieszka Siedlecka, Julia Szelepusta, Joanna Ludwikowska, Michalina Krupa, Aleksandra Zalewska i Weronika Kiepura SP nr 4 w Łęcznej.
Szkoła Podstawowa w Dratowie zajęła doskonałe drugie miejsce, przegrywając w finale z Janowem Lubelskim 2:3. Po drodze nasze piłkarki pokonały Chełm 6:0, Zamość 4:0, Lublin 4:2, i dziewczynki z Białej Podlaskiej 6:3.
Najwięcej bramek zdobyły: Weronika Kiepura – 11, Julia Szelepusta – 9, Agnieszka Siedlecka – 2. Weronika Kiepura została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju i weszła w skład reprezentacji województwa lubelskiego na finał krajowy, który odbędzie się 2 maja 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z kolei Agnieszka Nawrocka okazał się najlepszą zawodniką drużyny Szkoły Podstawowej w Dratowie, broniąc rewelacyjnie w meczu finałowym . To był już piąty udział dziewcząt z Dratowa w finale wojewódzkim „Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU”.