Drugie życie śmieci
26 czerwca 2014

W Szkole Podstawowej w Zezulinie studenci Wydziału Artystycznego UMCS demonstrowali uczniom jak z niczego zrobić coś pożytecznego. Założeniami akcji zatytułowanej „Drugie życie śmieci” były edukacja, ekologia i zabawa.

Z definicji upcykling jest formą przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. I o ile recykling oznacza „wrzucenie do ponownego obiegu”, to upcykling ma ambitniejsze zadanie, będąc „wrzuceniem do wyższego obiegu”. Dzięki temu z plastikowych butelek, kartonów, opon czy starych ubrań powstają przedmioty o wartości nieporównywalnie wyższej niż surowce wtórne. Takie działanie pozwala przekazać dzieciom dodatkowe umiejętności, przyczynia się do aktywnej edukacji, uczy oszczędzania, a także rozwija wyobraźnię i kreatywność w projektowaniu i modelowaniu nowych przedmiotów, nadając im zupełnie inną rolę niż dotychczas pełniły. A pomysły młodzi ludzie mają naprawdę nieograniczone i często zaskakujące.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!