Dzień Kobiet – Równouprawnienie w świętowaniu
16 marca 2009

Równouprawnienie w świętowaniu

Pomimo tego, że 8 marca to tradycyjnie obchodzony Dzień Kobiet w ubiegłą niedzielę, do sali przy CSKM w Ludwinie licznie przybyły nie tylko kobiety. Także i panowie z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno muzycznego w wykonaniu artystów z Ukrainy: Jurij Litwiniuk i Swielana Rywaczuk : śpiew, Wasyl Suworow: harmonia (jego wykonanie arii m.in. z Wesela Figara czy Upiora w Operze zachwyciło wszystkich widzów) oraz państwa Urszuli i Andrzeja Foltynów z Ludwina, którzy zaprezentowali zarówno poważne i żartobliwe wiersze i aforyzmy na temat kobiet.

Niewątpliwą atrakcją tego spotkania był pokaz makijażu, fryzur i mody wiosennej. Jako modele wystąpili mieszkańcy gminy Ludwin: M. Gryglicka, D. Tomczyk, J. Jaszcz, A. Wójcik, E. Białota, G. Sułek i W. Lipski, którzy podczas obchodów Tłustego Czwartku wylosowani szczęśliwy los, uprawniający do wzięcia udziału w „metamorfozie”. Dzięki profesjonalnym zabiegom fryzjerek: I. Pastuszak i W. Pioterczak oraz wizażystek: A. Ćwiczeń i A. Czarneckiej, szczególnie panie prezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie, a dzięki stylizacji p. I. Brüggmann modele zaprezentowali gromko oklaskiwane wiosenne kreacje pełne ciekawych kolorów i faktur, które były dowodem, że bez względu na wiek, czy figurę można wiosną (i nie tylko) prezentować się atrakcyjnie i radośnie.
Po pokazie mody przyszła kolej na poczęstunek przygotowany przez firmę cateringową z Łęcznej, w trakcie tego poczęstunku można było uzyskać porady dotyczące makijażu, stylizacji włosów i ubioru. Warto dodać, że każda pani obecna na spotkaniu otrzymała pięknego, słonecznego tulipana.
Spotkanie to było kolejnym z cyklu organizowanych w Gminie Ludwin, współfinansowanych ze Środków PPWOW, Program Integracji Społecznej, a organizowanych przez Gminę Ludwin oraz Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego.

Agnieszka Pasieczny