Dziewczyny grały na szóstkę
12 marca 2012

Gimnazjum z Ludwina zajęło 6 miejsce w mistrzostwach województwa LZS szkół gimnazjalnych w halowej piłce nożnej dziewcząt. Turniej wygrała drużyna z Rejowca Fabrycznego.

Za faworyta imprezy uchodził zespół ze Starego Zamościa. Jednak niewiele brakowało, aby Omega w ogóle nie przebiła się do strefy medalowej. Większość spotkań było bardzo wyrównanych i o końcowych wynikach często decydowały detale. Blisko szczęścia były również piłkarki z Ludwina, gospodynie zmagań. – Szkoda pierwszego meczu z Rejowcem, z którym dziewczyny zremisowały 1:1, tracąc bramkę dającą remis rywalkom w ostatnich minutach meczu. Gdyby utrzymały prowadzenie do końca, zajęłyby pierwsza lokatę w grupie eliminacyjnej i grałyby o miejsce w czołowej trójce. Gimnazjum z Rejowca tylko z nami straciło punkty. Potem wygrało już wszystkie swoje mecze, nie tracąc w nich nawet jednej bramki. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie była Monika Zabłotna z klasy III B, zdobywczyni 2 bramek – ocenił Grzegorz Sajnaj, trener ludwińskich gimnazjalistek.
Ekipa z Rejowca Fabrycznego zaskoczona była swoim zwycięstwem w mistrzostwach. – Do końca nie wiemy, na co nas stać. Przyjechaliśmy pokazać się z dobrej strony, ale to szanse innych drużyn oceniane są wyżej – podkreślał przed turniejem opiekun późniejszych złotych medalistek Jacek Ziarkowski, przed laty gracz m.in. Hetmana Zamość, Odry Wodzisław, tureckiego Malatyaspor, Górnika Zabrze, a obecnie Sparty. Ale jak się okazało w finale, to jego podopieczne były najlepsze. – Impreza w Ludwinie stała na niezłym poziom, a gra kilku zawodniczek była naprawdę imponująca – stwierdził Wacław Słomkowski, zastępca przewodniczącego WZ LZS w Lublinie.
Wyniki meczów Gimnazjum w Ludwinie: Rejowiec Fabryczny – Ludwin 1:1 (gola zdobyła M. Zabłotna), Ludwin – Krzemień 1:0 (M. Zabłotna), Ludwin – Łukowa 0:0, Ludwin – Łaszczów 1:2 (K. Sajnaj).
Wyniki meczów grupy finałowej: Stary Zamość – Rejowiec 0:1, Stary Zamość – Annopol 1:0, Rejowiec Fabryczny – Annopol 2:0.
Końcowa kolejność: 1. Rejowiec Fabryczny, 2. Omega Stary Zamość, 3. Annopol, 4. Łukowa, 5. Łaszczów, 6. Ludwin, 7. Kłoczew, 8. Krzemień, 9. Jarosławiec.
Najlepsza bramkarka: Magdalena Badura (Annopol). Najlepsza snajperka: Agata Wołos (Rejowiec Fabryczny).

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!