Efektowne otwarcie młodzików
6 kwietnia 2012

W bardzo dobrym stylu rozpoczęli rundę wiosenną młodzicy starsi Ludwiniaka (rocznik 1999 i młodsi). W Wielki Czwartek podopieczni Grzegorza Sajnaja pokonali na własnym stadionie Lubliniankę/Wieniawę Lublin 4:1.

– Już od pierwszych minut stwarzaliśmy groźne sytuacje pod bramką rywali, jednak do przerwy udało się wykorzystać tylko jedną. Po golu Filipa Melchiora schodziliśmy na przerwę prowadząc 1:0 – relacjonuje trener młodych zawodników Ludwiniaka. – Na początku drugiej połowy goście doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z lublinian miał za dużo miejsca w polu karnym i uderzył mocno obok naszego bramkarza. Na szczęście chłopcy szybko odpowiedzieli drugim trafieniem. Na 2:1 strzelił kapitan drużyny Grzegorz Romańczuk. Był to jego pierwszy gol zdobyty w tym sezonie. Jednak w tej rundzie będzie miał więcej ku temu okazji, ponieważ został przesunięty ze środka obrony na środek pomocy. Najefektowniejszą bramkę spotkania strzelił Konrad Florek. Nasz lewy obrońca pięknie kopnął zza pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce obok bezradnego golkipera gości. Pomimo prowadzenia 3:1 w dalszym ciągu dążyliśmy do podwyższenia wyniku i to się opłaciło. Po podaniu Filipa Melchiora rezultat ustalił Sebastian Saczewa. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, ale mogło być ono jeszcze wyższe, ponieważ w tym meczu stworzyliśmy sobie mnóstwo świetnych okazji podbramkowych – dodał Grzegorz Sajnaj.
Skład młodzików Ludwiniaka: P. Dejko, K. Florek, K. Rachwalik, J. Bodzak, G. Romańczuk, K. Gajosz, M. Dejko, S. Saczewa, F. Melchior, C.Świątkowski, K. Sawicki, D. Lipski, K. Różycki, D. Bakun

Kontakt