Emocje do samego końca
30 stycznia 2013

W sobotę i niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Ludwinie rozegrano turnieje w piłce nożnej. W rywalizacji seniorów zwyciężył ZZ Górników w Polsce przy LW Bogdanka S.A., wśród „żaków” wygrała Akademia Górnik II Łęczna, natomiast w zmaganiach „orlików” najlepsi okazali się chłopcy z Ludwiniaka.

Do turnieju seniorów o Puchar Wójta Gminy Ludwin zgłosiło się osiem drużyn: Ogniwo Wierzbica, Skrobów, Niedźwiada, Błękit Cyców, Perła Rokitno/Pogoń 07 Lubartów, dwie ekipy Ludwiniaka oraz Związek Zawodowy Górników w Polsce przy LW Bogdanka S.A., z Mirosławem Budką, Łukaszem Wywrockim, Łukaszem Witkowskim, Dariuszem Osuchem czy Pawłem Chochowskim w składzie. – Miałem do dyspozycji dwudziestu zawodników i chciałem, żeby każdy z nich mógł pograć – mówi trener miejscowych Mariusz Marzec. – Nasz podział na zespoły był umowny. Druga drużyna w niczym nie ustępowała pierwszej, co zresztą potwierdziła rywalizacja w hali.
Impreza stała na wysokim poziomie. Awans z grup uzyskały Ogniwo, ZZ Górników i oba zespoły gospodarzy. W wewnętrznej rywalizacji ludwinian „rezerwy” prowadziły już 2:0, ale po szaleńczym pościgu ich kolegom udało się doprowadzić do remisu 2:2. w tej sytuacji do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywał Ludwiniak II. Konkurs karnych potrzebny by także w drugim półfinale. Gracze ZZ Górników mieli przewagę w polu, stworzyli więcej sytuacji, ale wykorzystali zaledwie jedną. To zemściło się w końcówce meczu, zakończonego w regulaminowym czasie rezultatem 1:1. W karnych bezbłędni okazali się górnicy, wchodząc do finału.
W spotkaniu o trzecią lokatę Ludwiniak I ograł występujące w chełmskiej „okręgówce” Ogniwo 3:0. Finał był dużo bardziej zacięty. Wszystko wskazywało na to, że do wyłonienia zwycięzcy znowu potrzebne będą rzuty karne. Jednak przy stanie 1:1, na kilkanaście sekund przed końcem bramkę na 2:1 dla ZZ Górników zdobył Łukasz Wywrocki. – To była bardzo udana impreza. Mecze były pełne emocji, dramaturgii i nieoczekiwanych zwrotów akcji – podkreśla wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros. – Planujemy, aby turniej był kontynuowany w następnych latach. Chcemy inwestować w sport, będący dla naszej lokalnej społeczności świetną rozrywką.

Wyniki grupy A:
Perła – ZZG 0:5 * Ludwiniak I – Niedźwiada 7:0 * Niedźwiada – Perła 2:1 * Ludwiniak I – ZZG 0:0 * ZZG – Niedźwiada 5:0 * Ludwiniak I – Perła 7:0.
Tabela: 1. Ludwiniak I 7 14-0, 2. ZZG 7 10-0, 3. Niedźwiada 3 2-13, 4. Perła 0 1-14.
Wyniki grupy B: Ogniwo – Skrobów 3:0 * Ludwiniak II – Błękit 3:1 * Błękit – Ogniwo 0:3 * Ludwiniak II – Skrobów 3:0 * Skrobów – Błękit 0:3 * Ludwiniak II – Ogniwo 1:3.
Tabela: 1. Ogniwo 9 9-1, 2. Ludwiniak II 6 7-4, 3. Błękit 3 4-6, 4. Skrobów 0 0-9.
Półfinały: Ludwiniak I – Ludwiniak II 2:2, rzuty karne 1:2 * ZZ Górników – Ogniwo 1:1, rzuty karne 4:3.
Mecz o 7 miejsce: Perła – Skrobów 1:1, rzuty karne 3:2.
Mecz o 5 miejsce: Niedźwiada – Błękit 2:2, rzuty karne 2:3.
Mecz o 3 miejsce: Ludwiniak I – Ogniwo 3:0.
Finał: Ludwiniak II – ZZ Górników 1:2.
Najlepszy strzelec: Sławomir Skorupski (Ludwiniak II) – 6 bramek.
Najlepszy bramkarz: Łukasz Witkowski (ZZ Górników).
Ludwiniak I: Andrzej Macieńko (bramkarz), Kamil Szymaniak , Karol Sobów (3 gole w turnieju),Grzegorz Szymaniak (4 gole), Łukasz Koza (3 gole), Grzegorz Sajnaj (4 gole), Karol Karasiński (3 gole), Paweł Szalast, Wojciech Pasiak (2 gole), Adam Pikul.
Ludwiniak II: Piotr Mika (bramkarz), Karol Niziołek, Andrzej Czubacki (4 gole) , Sławomir Skorupski (6 goli) , Mateusz Grzesiuk, Grzegorz Oniszczuk, Marek Dzięcioł, Rafał Kalinowski, Paweł Łukasiuk, Jakub Macieńko.

W niedzielę na parkiet wyszli mali piłkarze, grający o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy oraz Puchar Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. – Był to pierwszy turniej naszych najmłodszych zespołów w Ludwiniaku Ludwin i od razu zwieńczony sukcesem – mówi trener Grzegorz Sajnaj. – Drużyna „orlików” wygrała w swojej kategorii, natomiast „żacy” zajęli trzecie miejsce. Starsza grupa najpierw pokonała pewnie Akademię Bogdanki 2:0 po bramkach Szymona Szalasta i Kacpra Bojarczyka, a w drugim meczu zremisowała 1:1 z Akademią Górnika prowadzoną przez Jacka Fiedenia. Bramkę na wagę remisu zdobył Szymon Szalast, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii „orlik”. Szymon został również wspólnie z Kamilem Tarasińskim z Akademii Górnika najlepszym strzelcem zawodów. Natomiast najlepszym bramkarzem został Wojtek Papliński z Ludwiniaka.
W kategorii „żacy” nasi najmłodsi piłkarze zremisowali dwa mecze i jeden przegrali zajmując ostatecznie trzecie miejsce. – Zabrakło im trochę szczęścia, bo w każdym z meczów byli blisko zwycięstwa, ale zabrakło skuteczności w sytuacjach podbramkowych – kontynuuje G. Sajnaj. – Jako jedyni nie przegrali z drużyną Patryka Błaziaka, zwycięzcami w tej kategorii wiekowej. Najlepszym zawodnikiem został Dawid Jawidzyk reprezentujący Akademię Górnika I, a najlepszym bramkarzem został Dorian Bronowicki, którego mocno dopingował obecny tata Piotr Bronowicki, wychowanek Górnika Łęczna, a później zawodnik takich klubów jak Legia Warszawa czy Piast Gliwice. „Żacy” Ludwiniaka Ludwin pokazali, że wcale nie odstają od dzieci trenujących w Łęcznej. Kto oglądał turniej na żywo, ten sam mógł się przekonać. A trzeba zaznaczyć, że frekwencja dopisała, trybuny zapełniły się, głównie rodzicami dopingującymi swoje pociechy. Wszystkie mecze, zarówno starszej grupy jak i młodszej były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca. W większości meczów, jeżeli któraś drużyna odnosiła zwycięstwo, to różnicą tylko jednej bramki.
W najbliższą niedzielę drużyna „żaków” Ludwiniaka wystartuje w turnieju w Łęcznej organizowanym przez Akademię Bogdanki.

Wyniki „orlików”:
Ludwiniak – Akademia Bogdanka 2:0 (Szymon Szalast, Kacper Bojarczyk) * Akademia Górnik – Akademia Bogdanka 1:0 * Ludwiniak – Akademia Górnik 1:1 (Szymon Szalast).
Tabela:
1. Ludwiniak 4 3-1, 2. Akademia Górnik 4 2-1, 3. Akademia Bogdanka 0 0-3.
Najlepszy strzelec: Karasiński Kamil (Akademia Górnik).
Najlepszy bramkarz: Wojtek Papliński (Ludwiniak).
Najlepszy Zawodnik: Szymon Szalast (Ludwiniak).
Skład „orlików” Ludwiniaka: Wojtek Papliński (bramkarz), Kacper Dziadko, Kacper Bojarczyk, Filip Foltyn, Patryk Bodzak, Szymon Szalast, Adrian Pachucki, Kacper Kałdunek, Jakub Zaorski.

Wyniki ” żaków”:
Ludwiniak – Akademia Bogdanka 0:0 * Akademia Górnik II – Akademia Bogdanka 1:0 * Ludwiniak – Akademia Górnik II 1:1 (Piotr Romańczuk) * Akademia Bogdanka – Akademia Górnik I 0:1 * Ludwiniak – Akademia Górnik I 0:1 * Akademia Górnik II – Akademia Bogdanka 3:0.
Tabela:
1. Akademia Górnik II 7 5-1, 2. Akademia Górnik I 6 2-1, 3. Ludwiniak 2 1-2, 4. Akademia Bogdanka 1 0-4.
Najlepszy strzelec: Weronika Kiepura (Akademia Górnik II).
Najlepszy bramkarz: Dorian Bronowicki (Akademia Górnik I).
Najlepszy zawodnik: Dawid Jawidzyk (Akademia Górnik II).
Skład „żaków” Ludwiniaka: Paweł Romańczuk (bramkarz), Piotr Romańczuk, Kacper Brzyski, Maciej Flor, Paweł Walenciuk, Oskar Kałdunek, Jakub Pasiuk.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!