Ewa Nowak W Zezulinie
3 czerwca 2019

29 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece  Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie Filii w Zezulinie odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak – pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Autorka współpracuje z pismami: „Cogito”, „Victor Junior”, „Victor Gimnazjalista”, „Trzynastka”, „Sens”.  Ważniejsze wyróżnienia i nagrody, które otrzymała to: Dyplom – Książka Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY, Wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej,  List gratulacyjny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na spotkanie z pisarką przybyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie. Pani Ewa z wykształcenia jest pedagogiem – terapeutą, dlatego szybko nawiązała świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Podała również przepis na napisanie dobrej powieści. W trakcie spotkania przy aktywnym współudziale młodzieży stworzyła przykładowych bohaterów książki oraz miejsca akcji. Uczestnicy mieli okazję posłuchać także o życiu i twórczości pisarki. W interesujący i zabawny sposób opowiedziała o dzieciństwie oraz wydarzeniach ze swojego życia, które zainspirowały ją do napisania powieści.  Dla czytelników spotkania z autorami lubianych przez nich książek jest fascynującym i niezapomnianym przeżyciem.
Dedykacje i autografy pisarki wpisywane na książkach zakończyły spotkanie. Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród naszej młodzieży. Autorka przyjechała na zaproszenie utworzonego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego pod patronatem Instytutu Książki, który wspiera i sponsoruje spotkania z pisarzami. Książki Pani Ewy są dostępne w naszych bibliotekach! Zapraszamy!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!