Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie zaprasza do projektu PARA BUCH! KSIĄŻKA W RUCH!
16 października 2019

Masz w domu małego odkrywcę ciekawego świata? A może chcesz obudzić w swoim dziecku pasję i zachęcić do nauki? Nic trudnego! Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie przystąpiła do projektu PARA BUCH! KSIĄŻKA W RUCH!. Celem projektu jest promocja książek popularnonaukowych, kształtowanie umiejętności językowych oraz rozwój zainteresowań wśród młodszych dzieci w wieku 3–10 lat.

Niejeden rodzic zadaje sobie pytanie, jak obudzić w swoim dziecku zainteresowania i zapał do nauki. Jak sprawić, by czas spędzony nad książkami nie był wymuszony, lecz wynikał z autentycznej ciekawości dziecka? Spotkania, które nasza biblioteka zorganizuje w ramach projektu zabiorą Twoje dziecko w świat nauki, a specjalnie przeszkoleni bibliotekarze i wolontariusze poprowadzą z dziećmi zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki).

Co robią pszczoły w ulu? Skąd się bierze deszcz w chmurach? Jak zaczarować papier, żeby zmieniał kolor po włożeniu do przezroczystych cieczy? Jak zrobić domowy wulkan, z którego wypłynie czerwona lawa? Jak sprawić by balon urósł bez użycia powietrza? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać w czasie zajęć. Dodatkowo dzieci samodzielnie wykonają proste i bezpieczne doświadczenia pod okiem przeszkolonej kadry. Doświadczenia są bardzo ciekawe i pobudzają apetyt na samodzielne zgłębienie tajników nauk ścisłych. Zabierzemy Twoje dziecko w fascynującą podróż nauki!

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie, realizowane w ramach projektu odbędzie się 29 października br.

Chęć udziału dziecka w projekcie należy zgłosić osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie. Na zgłoszenia czekamy do 25 października. Jeśli Twoje dziecko interesuje się przyrodą, techniką, zagadkami lub eksperymentami, nie zwlekaj zapisz go już dziś!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Edycję pilotażową projektu „Para buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie http://parabuch.org/.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!