Gminna Liga Halowa zakończona, nagrody rozdane
31 maja 2012

I znowu wszystkie drogi prowadziły do Ludwina. Jak co roku, tak i w tym rozgrywki Gminnej Ligi Halowej w Ludwinie cieszyły się ogromną popularnością. Już od kilku lat, każdej zimy hala sportowa gości zawodników i kibiców z całego powiatu łęczyńskiego, a nawet sąsiednich. Nic dziwnego, bo takich warunków do uprawiania futsalu jak u nas, nie ma w najbliższej okolicy nikt. Liga ma swoją rangę i na trwałe wkroczyła do kalendarza imprez sportowych. Prestiż zmagań dodatkowo podnoszą uczestnicy, mający również za sobą grę na profesjonalnym poziomie. – W Ludwinie udowadniają, że jak się chce, to można. A przecież w tym sezonie nie doszła do skutku liga w Łęcznej. Trudno mi to zrozumieć – dziwił się Sergiusz Prusak, bramkarz pierwszoligowego GKS Bogdanka, tym razem występujący w roli widza.
W tegorocznej edycji po mistrzostwo w I lidze sięgnęła drużyna Młodych Wilków, która w jedenastu meczach odniosła dziesięć zwycięstw i tylko raz zremisowała. Drugie miejsce zajął zespół Anonim, a trzecie Rekonwalescenci. Młode Wilki ustrzeliły nawet dublet, bo w finale Pucharu Ligi pokonały 5:2 Copacabanę. Rywalizację w drugiej lidze zdominował natomiast, nawiązując do swojej nazwy, Dream Team. Komplet zwycięstw nie wymaga komentarza. – Przyjemnie było popatrzeć na popisy niektórych zespołów. Walka stała naprawdę na wysokim poziomie – przyznał trener Ludwiniaka Mariusz Marzec.
„Finałem” tegorocznych rozgrywek był mecz zespołu Vip i Plus 50. W składzie ekipy Vip znaleźli się: wójt Andrzej Chabros, wicestarosta Kazimierz Budka, przewodniczący Rady Gminy Wojciech Szymański, komendant OSP Ludwin Jarosław Janek, naczelnik WRD KPP w Łęcznej Mariusz Marzec, radny Wacław Wójtowicz i Bogusław Kalinowski. Z kolei w drużynie Plus 50 wystąpili: Ryszard Białek, Stanisław Lipski, Sławomir Siodłowski, Bogdan Olejnik, Ryszard Saczewa, Ryszard Bodzak i Krzysztof Jakubowski. Arbitrem spotkania był Piotr Guz. Zespół Vip nie miał litości dla swoich starszych kolegów, zwyciężając 6:1. – To była fajna zabawa i duża przyjemność zagrania w takim towarzystwie. Przecież nasi rywale tworzyli historię Ludwiniaka. Jestem pod wrażeniem, że kilku z nich wciąż prezentuje taką formę – mówi wójt Andrzej Chabros. – Gminna Liga Halowa Anno Domini 2012 to już przeszłość. Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom. Każdy z zawodników, sędziów zasłużył na słowa podziękowania, podobnie jak wszyscy, którzy zadbali o stronę organizacyjną. Młodzi ludzie w Ludwinie mają fantastyczną rozrywkę. Nasza hala sportowa żyje i to cieszy mnie najbardziej. Zapraszam już za rok! – zakończył wójt.
I LIGA
Klasyfikacja końcowa: 1. Młode Wilki – 31 pkt, 2. Anonim – 27, 3. Rekonwalescenci – 26, 4. Copacabana – 25, 5. Lud-Kol – 18, 6. Juniorzy Łęczna – 15, 7. Fly Bombers – 12, Vip Squad – 9, 9. Skarbek – 9, 10. Smoking – 8, 11. Brooklyn – 7, 12. Dworsja – 7.
Najlepsi strzelcy: 25 goli – Marcin Kędzierski (Anonim), 17 – Łukasz Sawicki (Copacabana) i Andrzej Czubaski (Rekonwalescenci), 11 – Kacper Duduś (Vip Squad) – 11.
Najlepszy bramkarz: Andrzej Macieńko (Młode Wilki).
Finał Pucharu Ligi: Młode Wilki – Copacabana 5:2. Bramki: H. Kotowicz, W. Pasiak, R. Sternik (dwie), K. Szymaniak – K. Grzelak, D. Rusek.
II LIGA
Klasyfikacja końcowa: 1. Dream Team – 27 pkt, 2. Nie Ma Lipy – 24, 3. Karolin – 21, 4. Kamikadze – 18, 5. RV6 – 12, 6. Lud-Old-Win – 12, 7. Redox – 9, 8. Gjees – 6, 9. SP Ludwin – 3, 10. Wólka Zawieprzycka – 3.
Najlepsi strzelcy: 16 goli – Daniel Kisielewicz (Nie Ma Lipy), 15 – Mateusz Wasilewski (Kamikadze), 14 – Dawid Lipski (Drema Team), 10 – Paweł Karwacki (Karolin) i Mateusz Gajosz (Kamikadze).
Najlepszy bramkarz: Piotr Zienkowski (Kamikadze).

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!