Gminny konkurs informatyczny
29 kwietnia 2013

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Ludwinie zorganizowano konkurs informatyczny. W tym roku do etapu gminnego przystąpiły następujące szkoły: SP w Piasecznie, SP w Dratowie i SP w Ludwinie.

SP w Piasecznie reprezentowali: K. Krępacka i A. Łabęcki, opiekun – B. Matraszek, SP w Dratowie: S. Brut i A. Siedlecki, opiekun – E. Czuchaj, SP w Ludwinie: Sz. Pasieczny i W. Papliński, opiekun – E. Kurlak. Konkurs był również okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych placówek, na temat przydatności wybranych narzędzi TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych) w procesie uczenia oraz przykładów dobrych praktyk. Po powitaniu przez dyr. Jolantę Szymańską uczestników i opiekunów uczniowie przystąpili do następujących konkurencji:
1. Każda ze szkół przedstawiła swój apel do rówieśników, aby unikali nałogów. Uczniowie przedstawili zadanie w bardzo ciekawy sposób, wykorzystując programy komputerowe.
2. Quiz informatyczny to nauka połączona z zabawą. Netykieta – zbiór zasad określających prawidłowe zachowanie się w Internecie, tzw. „sieciowa etykieta”. To jedna z prawidłowych odpowiedzi wśród wielu innych, na które mieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu dobrani w 2-osobowe zespoły.
3. Uczestnicy dokonali prezentacji multimedialnych na temat: „Co wybrać zamiast papierosa, alkoholu, narkotyków?”. Wszystkie szkoły w sposób interesujący, zgodny z tematyką przygotowały i zaprezentowały swoje prezentacje.
Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała za udział w konkursie oraz wręczyła nagrody uczestnikom konkursu: głośniki i kamery internetowe. Nagrody ufundowała Gmina Ludwin.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!