Grant dla szpitala w Łęcznej
22 marca 2013

Szpital w Łęcznej otrzymał grant na realizację projektu „Współpracy transgranicznej na rzecz zapobiegania i leczenia ciężkich przypadków oparzeń na pograniczu polsko – ukraińskim”. Decyzję o przyznaniu grantu podjął Wspólny Komitet Monitorem Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013.

Partnerem projektu jest również Gmina Ludwin. Oprócz wyposażenia Szpitala Powiatowego w Łęcznej oraz Szpitala w Łucku po stronie ukraińskiej sprzęt medyczny otrzyma Gminny Ośrodek Zdrowia w Ludwinie, jako lokalny dostawca opieki zdrowotnej – zaznacza Wójt Andrzej Chabros.
Jako gmina włączymy się aktywnie w działalność informacyjno – promocyjną dotyczącą profilaktyki ochrony zdrowia kontynuuje Wójt.
W ramach projektu zostanie też opracowana tzw. mapa drogowa, która ma przygotować wspólny plan działań, zmierzający do ujednolicenia procedur przy leczeniu oparzeń po stronie polskiej i ukraińskiej. W jej opracowaniu wezmą udział lekarze, strażacy a także pracownicy pogotowia. Mapa będzie zgodna
z regionalnymi planami działania ratownictwa medycznego w Polsce i na Ukrainie.
Wszystkie wydatki ponoszone w trakcie realizacji projektu w większości zostaną sfinansowane z pieniędzy Unijnych.
Całkowita wartość projektu wynosi 1 334 983,95 euro. Z czego milion trafi do Łęcznej. Partnerami projekt są Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej (wnioskodawca), Miejski Szpital w Łucku, Miasto Uściług, Gmina Ludwin oraz Powiat Łęczyński.
Warto zaznaczyć że z tego programu będą realizowane jeszcze 22 projekty w naszym województwie.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!