Informacja dla właścicieli działek letniskowych
29 sierpnia 2014

Szanowni Państwo, aby wypoczywać w czystym, ekologicznym środowisku musimy sami o to środowisko zadbać. Gospodarka odpadami jest jednym z najważniejszych elementów ochrony środowiska zarówno ogólnego, jak i naszego – w miejscu naszego wypoczynku. Problem śmieci znany jest od lat, więc na pewno Państwa nieraz dotknął bezpośrednio. Obecne przepisy prawa jasno określają obowiązki w tym zakresie.

Do chwili obecnej problem odbierania śmieci od letników na terenie Gmin Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego był nie do końca uregulowany. W ubiegłym roku (pierwszy rok obowiązywania nowego „ładu śmieciowego”) Gmina udostępniała jeszcze kontenery do odbioru śmieci, ale zgodnie ze zmianami ustawowymi nie ma możliwości świadczenia takich usług dla właścicieli działek.. W tym roku Gmina Ludwin poinformowała Państwa o konieczności posiadania przez Państwa umów na odbiór nieczystości płynnych
i stałych, czyli odpadów.
Aby ten problem rozwiązać – zadbać o naturalne środowisko, jednocześnie pomóc Państwu w przestrzeganiu aktualnie obowiązujących przepisów prawa firma DER Sp. z o.o. podjęła się organizacji odbioru odpadów od letników. Musimy pamiętać, że gospodarka odpadami na terenach okresowo zamieszkiwanymi (tereny letniskowe) rządzi się innymi regułami niż w systemie powszechnych opłat śmieciowych tzw. deklaracji. Dlatego sposób odbioru musi być oparty o zupełnie inne kryteria, a najważniejszą różnicą jest sposób naliczenia opłaty, który można tu zastosować, tj. od ilości oddanych odpadów, a nie tak jak w systemie dla zamieszkałych – od ilości osób zamieszkujących posesję.
Na stronie internetowej www.ekopojezierze.pl będziecie mogli Państwo na bieżąco śledzić w zakładce AKTUALNOŚCI komunikaty firmy DER Sp. z o.o. Do Państwa dyspozycji podajemy adres mailowy: [email protected] oraz numer telefonu 513 365 187 sieć Orange.

Fot. Archiwum

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!