Informacja dotycząca bezpłatnego wsparcia psychologicznego i pedagogicznego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w PCPR w Łęcznej
13 czerwca 2022

BEZPŁATNE WSPARCIE  PSYCHOLOGICZNE I PEDAGOGICZNE    DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z UKRAINY  W POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE W ŁĘCZNEJ

 

W dniu 24 maja 2022r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej w ramach złożonego i pozytywnie rozpatrzonego projektu grantowego zawarło z Fundacją  Ernst & Young  z siedzibą w Warszawie umowę  darowizny celowej  i pozyskało tym samym środki finansowe, dzięki którym będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego  wsparcia psychologicznego i pedagogicznego przez ukraińskie dzieci.

Od 13.06.2022r. do 31.08.2022r. specjalista udziela pomocy psychologicznej  i pedagogicznej dzieciom z Ukrainy, które ze względu na wojnę czasowo mieszkają w Polsce na terenie Powiatu Łęczyńskiego. Wsparcie realizowane jest przez nauczyciela pedagogiki i psychologii, metodyki edukacji przedszkolnej – osobę  płynnie posługująca się językiem ukraińskim (obywatelka Ukrainy przebywająca  w Polsce w związku  z sytuacją na Ukrainie) w siedzibie PCPR w Łęcznej i/lub stacjonarnie w miejscu przebywania dzieci, co pozwoli zapewnić im jak największe poczucie bezpieczeństwa.

Dzieci i młodzież z Ukrainy doświadcza ogromnego lęku, strachu o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych (rodziców, rodzeństwa, dziadków) oraz mierzy sie z szeregiem trudności adaptacyjnych. Towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia  i emocje, z którymi bez pomocy osób dorosłych nie będą  w stanie przetrwać okresu wojny, nie tracąc zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poczucia bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane powyższym wsparciem serdecznie zapraszamy do kontaktu z PCPR w Łęcznej pod nr telefonu 81 53 15 382, e-mail: [email protected]

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!