Informacje o silosach i suszarni
27 kwietnia 2012

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Ludwinie Czesław Walęciuk przedstawił informacje dotyczące realizowanej przez siebie inwestycji w miejscowości Ludwin.

1. Budowa silosów zbożowych w Ludwinie na działce nr 399 ma na celu rozszerzenie mojej działalności rolniczej. Postawione będą: silosy zbożowe o łącznej ładowności przeszło 5 tys. ton, zamknięty punkt załadunkowy zboża, budynek socjalno-biurowy, wiata nawozowa, elektroniczna waga najazdowa 60 T oraz zamontowane zostaną 2 hydrauliczne wywrotnice do przyczep . Na jeden rok wynajęta będzie również przewoźna suszarnia do zboża, rzepaku, kukurydzy, zasilana przewoźnym piecem zgazowującym na słomę, siano i korzenie. Plac manewrowy zostanie utwardzony betonem. Dzięki tej inwestycji jeszcze w roku 2012 rozpocznę skup:
– każdego rodzaju zboża suchego (wilgotność do 14%),
– zboża wilgotnego (kierowanego na suszarnię)
– rzepaku i kukurydzy (kierowanego na suszarnię)
– słomy, siana i korzeni o wilgotności do 30%,
– w przyszłości ziół i roślin strączkowych,
– złomu stalowego,
Prowadzona będzie sprzedaż:
– przesortowanego węgla śląskiego,
– nawozów.
2. Suszarnia wraz z piecem zostanie wynajęta przeze mnie i ustawiona w Ludwinie na jeden rok. Suszarnia umożliwi skup rzepaku, kukurydzy i wilgotnego zboża. Piec do suszarni zasilany będzie biomasą, dlatego skupowane będzie siano, słoma i korzenie. Jeżeli pomimo tych korzyści, po roku czasu mieszkańcy gminy Ludwin zadecydują, że suszarnia jest uciążliwa dla okolicy (zapylenie, zapach itp.), nie będę przedłużał wynajęcia suszarni i skupował tylko zboże o wilgotności do 14%.
3. Otwarcie obiektu planowane jest na początek lipca 2012 r.
4. Nie planowałem i nie planuje kupować i magazynować w silosach w Ludwinie zbóż zakupionych zagranicą.

Czesław Walęciuk

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!