Jedyna taka szkoła w powiecie
21 maja 2012

Zespół Szkół Nr 1 w Ludwinie otrzyma pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego. Placówka została zakwalifikowana do udziału w nowym rządowym programie pilotażowym „Cyfrowa szkoła”. Zainteresowanie projektem było tak duże, że o tym do kogo trafi sprzęt komputerowy decydowało losowanie.

W gminie Ludwin z tej formy pomocy chciały skorzystać wszystkie szkoły podstawowe, ale na liście ogłoszonej właśnie przez Lubelski Urząd Wojewódzki znalazło się tylko 29 placówek, w tym ZS w Ludwinie. Należy zaznaczyć, że jesteśmy jedyną szkołą z terenu powiatu łęczyńskiego.
Dzięki temu placówka jeszcze przed nowym rokiem szkolnym otrzyma dla uczniów klas IV-VI m.in. komputery, rzutniki, tablice interaktywne i projektory. Koszty zakupów w 80 procentach pokryje budżet państwa, a w 20 procentach samorządy.

Władze gminy Ludwin liczą na to, że udział w programie pozwoli nauczycielom nabyć nowe umiejętności, a dzieciom korzystać z nowoczesnych technologii, co w przyszłości przełoży się na lepsze wyniki kształcenia.

Przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji program „Cyfrowa szkoła” w tym roku jest realizowany w formie pilotażu. Jeśli się sprawdzi, w przyszłości będzie mogło wziąć w nim udział zdecydowanie więcej placówek.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!