Jest gdzie się bawić!
7 lipca 2014

Dzieci z Piaseczna i Dratowa mają do swojej dyspozycji nowe, piękne place zabaw. Powstałe miejsca do rozrywki są bardzo atrakcyjne, wyposażone w wieże, pomosty, huśtawki, karuzele, kiwaki, zjeżdżalnie i liny.

Otwarcie placów nastąpiło tuż przed wakacjami, aby najmłodsi mieszkańcy gminy i przyjeżdżający na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie goście letnie miesiące mogli spędzić na przyjemnej, urozmaiconej i fajnej zabawie, poprawiając swoją sprawność i umiejętności. – Każdemu dziecku chcieliśmy stworzyć odpowiednie warunki do bezpiecznej zabawy i aktywnego odpoczynku – mówi wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros. – I to nam się udało. W ostatnich latach mocno postawiliśmy na infrastrukturę rekreacyjną i sportową. Dzięki temu prawie wszystkie większe miejscowości w naszej gminie mają już kolorowe place zabaw, z których chętnie korzystają dzieci. Dodatkowo umieściliśmy je przy każdej szkole, w Ludwinie, Zezulinie, a ostatnio też w Piasecznie i Dratowie, aby mogły być wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych oraz edukacyjnych. I te inwestycje szybko zaczęły przynosić wymierne efekty. Bo dziś są to popularne miejsca do zabawy i wypoczynku, przy okazji będąc również celem spacerów i spotkań dla całych rodzin. Korzyści jest zresztą mnóstwo, gdyż tym samym poprawiamy jakość życia wszystkich mieszkańców i podnosimy atrakcyjność gminy Ludwin – dodaje.
Place zabaw w Piasecznie i Dratowie zostały sfinansowane w 75% ze środków zewnętrznych. Koszt pierwszego łącznie wyniósł 39.984,- zł, a drugiego 44.941,- zł. Jeszcze w tym roku lub następnym wybudowany zostanie także plac zabaw w Kaniwoli.

Fot.
Na zdjęciach otwarcie placu zabaw w Dratowie

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!