Jubileusz Złotych Godów Małżeństw z Gminy Ludwin
7 września 2022

Siedemdziesiąt lat razem!
23 sierpnia 1951 roku Alfred Kociołkiewicz i Alina Kowalska w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ludwinie zawarli związek małżeński. Od tamtej chwili upłynęło ponad 70 lat! Z tej okazji Państwo Kociołkiewiczowie otrzymali od wójta Gminy Ludwin Andrzeja Chabrosa dyplom gratulacyjny. – Składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 70-lecia pożycia małżeńskiego. Przez wszystkie te wspólnie spędzone dni i lata z godnością i podniesioną głową dzieliliście nawzajem radości i troski codziennego życia. Jestem głęboko przekonany, że Wasze wspólne życiowe dokonania przyniosły Państwu wiele satysfakcji i szczęście. Życzę, aby nie brakowało ich w następnych razem przeżytych latach – gratulował wójt.
Ze względu na pandemię, sytuację epidemiologiczną, nakładane obostrzenia i zalecenia – uroczystości jubileuszowe w całym kraju z konieczności były przekładane. Podniosłe wydarzenie w naszej gminie udało się zorganizować 5 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie. Piękne jubileusze złotych godów obchodzili: Marianna i Andrzej Chyłowie, Elżbieta i Piotr Guzowie, Czesława i Kazimierz Krukowie, Leokadia i Stanisław Żołędziowie, którzy zostali udekorowani przez wójta przyznanymi przez Prezydenta RP specjalnymi odznaczeniami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medale za pięćdziesiąt lat spędzonych razem otrzymali również od Prezydenta RP Stanisława i Andrzej Lipińscy, wręczone przez wójta Andrzeja Chabrosa i sekretarza Szymona Czecha pani Stanisławie. Dwie pary świętowały także 60 rocznicę wspólnego życia. Oprócz państwa Kruków ten zaszczyt spotkał Danutę i Kazimierza Kozinogów. Oba małżeństwa otrzymały z okazji diamentowych godów dyplomy gratulacyjne wójta.
– Jesteście wzorem do naśladowania, swoją postawą wskazujecie wszystkim drogę do właściwego postępowania i godnego życia. Wasze zasady, uczucia, cierpliwość i konsekwencja zasługują na najwyższe uznanie. Razem spędzony czas, na dobre i na złe, pozwolił Wam ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie, a bogactwem swojego serca i nabywanego doświadczenia rozwijać oraz doskonalić kolejne pokolenia. Przeżyte razem dni, te szczęśliwe 50, 60 czy 70 lat, to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód oddania drugiej osobie, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i szacunku dla niego – podkreślał wójt Andrzej Chabros, który dokonał aktu dekoracji w imieniu Państwa Polskiego.
W trakcie uroczystości czcigodni małżonkowie podali sobie dłonie, spojrzeli w oczy, powtarzając: Dziękuję ci mężu/żono, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Napływające łzy nikogo nie dziwiły… Wzruszeni jubilaci oprócz medali i dyplomów otrzymali również kwiaty, upominki od wójta oraz mnóstwo gratulacji i życzeń. Na dostojnych gości czekała także lampka szampana oraz słodki poczęstunek, przy których wróciły piękne wspomnienia…

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!