Kabaret złowił zezulińską publiczność
4 września 2015

Już po raz szósty mieszkańcy gminy bawili się podczas Święta Zezulina. W tym roku gwiazdą wieczoru był kabaret Łowcy.B.

– Razem tworzymy naszą społeczność, gminę i jej charakter. Święto Zezulina jest wspólnym świętem mieszkańców, tworzonym przez samych mieszkańców – mówił wójt gminy Andrzej Chabros. – To dzięki niesamowitym kobietom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz strażakom, kultywującym bogate tradycje miejscowej OSP, możemy bawić się i spotykać podczas tej pięknej uroczystości, która już na trwałe wpisała się do kalendarza imprez kulturalnych gminy Ludwin. Z roku na rok staje się też coraz bardziej atrakcyjniejsza i podniosła, o czym choćby świadczy liczba uczestników tej imprezy – podkreślał.
VI Święto Zezulina odbyło się w niedzielę 16 sierpnia, w tym samym dniu co odpust w miejscowej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Na placu przy remizie pojawiło się kilkuset gości, w tym poseł Henryk Smolarz, wicewojewoda lubelski Marian Starownik i sekretarz powiatu łęczyńskiego Kazimierz Radko, reprezentujący starostę. – Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na to spotkanie, które stało się już tradycją. Przez Zezulin przejeżdżam do pracy dwa razy dziennie i z podziwem patrzyłem jak zmienia się i pięknieje remiza oraz plac wokół niej. Jestem przekonany, że będzie wam dobrze służył ten obiekt, a najlepszym potwierdzeniem jest właśnie kolejna edycja Święta Zezulina – stwierdził wicewojewoda lubelski Marian Starownik.
Imprezę prowadził pochodzący z Zezulina i doskonale znany Michał Siegieda, dziś reporter Wiadomości TVP. Uroczystość rozpoczęła się od ceremonii przecięcia wstęgi i otwarcia odnowionej, imponująco prezentującej się remizy, której poświęcenia dokonał ks. proboszcz Edmund Boryca.
Po części oficjalnej na scenie pojawili się artyści, prezentujący popisy taneczne, muzyczne, wokalne i teatralne. Przygotowany program był bardzo atrakcyjny, dbający o potrzeby również najmłodszych uczestników, którym przyszykowano dmuchany park rozrywki. Najpierw zezulińskiej publiczności zaprezentował się chór przykościelny prowadzony przez Paulinę Jóźwiak. Później uczniowie miejscowej szkoły wykonali otrzymujące nagrody przedstawienie „Tuwimowo”. A potem jeszcze widzowie świetnie bawili się podczas występu Klubu Seniora (zasłużenie zebrał ogromne brawa), pokazu tańca towarzyskiego i koncertu finalistki programu Disco Star Marleny Stangryciuk.
Ale punktem kulminacyjnym programu był show znanego kabaretu Łowcy.B, potrafiącego do łez bawić publikę swoim niezwykłym, rzadko spotykanym i trochę abstrakcyjnym poczuciem humoru. Świąteczną Całość zwieńczyła zabawa taneczna.
W Zezulinie każdy znalazł dla siebie coś miłego, nikt nie mógł narzekać na nudę i brak wrażeń. A wszystko to działo się w doskonałej, rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!