Kameralna Majówka na Pojezierzu 2018
25 kwietnia 2018

„Kameralna Majówka na Pojezierzu” to wspaniała okazja do poznania jednego z najatrakcyjniejszych regionów wypoczynkowo-rekreacyjnych na Lubelszczyźnie. W maju na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim odbywa się wiele „kameralnych imprez”, dzięki którym lepiej poznacie przyrodę, historię i kulturę regionu.

Piękne krajobrazy Pojezierza oraz dzikie tereny rozległych bagien zostały objęte patronatem UNESCO jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery „Polesie Zachodnie”. Wspaniałą, budzącą się po zimie przyrodę, najłatwiej podziwiać w Poleskim Parku Narodowym, który zaprasza na Dni Otwarte. W programie zwiedzanie z przewodnikiem parkowego muzeum oraz ścieżek edukacyjnych – w tym najnowszej ścieżki „Czahary”. Wiele atrakcji czeka również na uczestników Pikniku Historycznego w Słowiańskim Grodzie w Wólce Bieleckiej – w programie oprócz pokazów, gier i zabaw historycznych znajduje się m.in. recital Roberta „Liry” Jaworskiego z zespołu „Żywiołak”. Miłośników kultury ludowej zapraszamy do skansenów w Holi i w Kołaczach. Maj to również oficjalne rozpoczęcie sezonu kajakowego na Wieprzu, Bugu oraz ich dopływach, a także rozpoczęcie sezonu rowerowego. Podczas majowych wycieczek warto też zajrzeć do lokalnych muzeów: Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie, Muzeum Czasów Jana III Sobieskiego w Zawieprzycach, Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu.

30 kwietnia – 3 maja 2018 – DNI OTWARTE W SKANSENIE W HOLI
1 maja 2018 – PIKNIK HISTORYCZNY W SŁOWIAŃSKIM GRODZIE W WÓLCE BIELECKIEJ
1-2 maja 2018 – DNI OTWARTE W POLESKIM PARKU NARODOWYM
1-3 maja 2018 – MAJÓWKA NA POLESIU W KOŁACZACH
1-6 maja 2018 – VIII WIOSENNY SPŁYW KAJAKOWY rzekami Polesia „POWITANIE BOBRÓW 2018” (Bug i jego dopływy)
5 maja 2018 – REGIONALNE OTWARCIE SEZONU ROWEROWEGO W MILEJOWIE12 maja 2018 – REGIONALNE OTWARCIE SEZONU KAJAKOWEGO NA WIEPRZU W JASZCZOWIE

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ znajduje się na turystycznym portalu Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego: http://www.turystyka-pojezierze.pl

Polecamy również:
MUZEUM – ZESPÓŁ SYNAGOGALNY we Włodawie
MUZEUM CZASÓW JANA III SOBIESKIEGO w Zawieprzycach
MUZEUM POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO w Załuczu Starym
ŚCIEŻKI POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO
SPŁYWY KAJAKOWE

Beata Cieślińska
Inspektor ds. promocji, rozwoju powiatu i kontaktu z mediami
Wydział Inwestycji, Promocji i Rozwoju Powiatu

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!