Kolejne zwycięstwo młodzików Ludwiniaka
23 stycznia 2014

W poniedziałek w turnieju halowej piłki nożnej najlepsi okazali się piłkarze Ludwiniaka z rocznika 2004 i młodsi. W środę nasi chłopcy, w kategorii o rok młodszej, znowu odnieśli komplet zwycięstw, wygrywając klasyfikację końcową.

– Turniej rozpoczęliśmy od pokonania 3:1 Tura Milejów – relacjonuje trener ludwinian Grzegorz Sajnaj. – Trzy bramki w tym meczu zdobył niezawodny ostatnio Kacper Brzyski. Jak się później okazało Tur poniósł tylko jedną porażkę. Kolejne spotkanie z Sygnałem Lublin zakończyło się naszym zwycięstwem 2:1. Piękną bramkę dającą nam prowadzenie strzelił Szymon Szalast. Rywale zdołali jednak doprowadzić do remisu. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył głową Kacper Brzyski, na 30 sekund przed końcem meczu. Następnie pewnie pokonaliśmy zespół Kłosa Chełm. Dwie bramki strzelił Szymon Szalast, a po jednej dołożyli Kacper Bojarczyk i Patryk Bodzak. W ostatnim spotkaniu z Orlikiem Lubartów graliśmy o pierwsze miejsce w turnieju. Zwyciężyliśmy 1:0, a złotą bramkę jeszcze w pierwszej połowie strzelił Kacper Brzyski. Był to już drugi bardzo udany turniej w tym tygodniu naszych młodzików, również dla części chłopców z rocznika 2004. Każdy z moich podopiecznych przyczynił się do sukcesu. Paweł Romańczuk miał dużo udanych interwencji, wybronił wiele groźnych strzałów i wychodził zwycięsko z pojedynków sam na sam z napastnikami przeciwników. Po raz kolejny puścił najmniej bramek w turnieju. I spokojnie to do Pawła mogła trafić statuetka dla najlepszego bramkarza. Piotrek Romańczuk po raz kolejny był pewnym punktem w defensywie. Bardzo dobrze i niesamowicie ambitnie zagrali też nasi inni obrońcy: Kacper Dziadko, Gabryś Szalast, Patryk Bodzak i Wojtek Papliński. W ofensywie szalał Szymon Szalast. Bardzo pożyteczny dla zespołu był Kacper Bojarczyk, który często brał ciężar gry na siebie, potrafił utrzymać się przy piłce, by po chwili rozegrać ją z kolegami. Filip Foltyn pokazał, że potrafi kiwnąć i zagrać w zaskakujący sposób dla rywali. Kacper Brzyski strzelił 5 goli, tyle samo co inny najskuteczniejszy gracz z Orlika Lubartów. Ostatecznie Kacprowi przypadł tytuł najlepszego zawodnika, a Bartoszowi Wasilowi z Lubartowa tytuł króla strzelców. Najlepszym bramkarzem został Hubert Gosik z Sygnału Lublin, mimo że puścił aż 7 bramek więcej od Pawła Romańczuka – dodaje szkoleniowiec.
Ludwiniak 2003 i młodsi wystąpił w składzie: Paweł Romańczuk (bramkarz) – ur. 2004, Kacper Bojarczyk – 2003, Kacper Dziadko – 2003, Wojciech Papliński – 2003, Filip Foltyn – 2003, Szymon Szalast – 2003, Piotr Romańczuk – 2004, Kacper Brzyski – 2004, Patryk Bodzak – 2004, Gabriel Szalast – 2004.
Wyniki gospodarzy:
Ludwiniak – Tur Milejów 3:1 (K. Brzyski 3) * Ludwiniak – Sygnał Lublin 2:1 (S. Szalast, K. Brzyski) * Ludwiniak – Kłos Chełm 4:0 (S. Szalast 2, K. Bojarczyk, P. Bodzak) * Ludwiniak – Orlik Lubartów 1:0 (K. Brzyski).
Klasyfikacja końcowa:
1. Ludwiniak 4 12 10-2
2. Orlik 4 7 12-4
3. Tur 4 5 7-8
4. Kłos 4 2 2-11
5. Sygnał 4 1 3-9

Więcej zdjęć z turnieju znajduje się w katalogu galeria.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!