Komplementy dla gospodarzy
16 lipca 2013

W sobotę 13 lipca na stadionie w Ludwinie została rozegrana II edycja turnieju BOGDANKA CUP 2013. Drugą lokatę zajął Ludwiniak, który w pięciu meczach nie stracił ani jednej bramki.

Organizatorem imprezy był Związek Zawodowy Górników w Polsce LW Bogdanka S.A., a partnerami GKS Bogdanka S.A. oraz Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej.
Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn , które rywalizowały system „każdy z każdym”. Mecze rozgrywano 2×10 minut.
Wyniki:
ZZ Kadra LW Bogdanka – Ludwiniak Ludwin 0:2 * ZZ Górników w Polsce LW Bogdanka – Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej 5:0 * Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej Katowice – Ludwiniak Ludwin 0:3 * KPP Łęczna – ZZ Kadra LW Bogdanka 2:1 * ZZ Górników w Polsce LW Bogdanka – Ludwiniak Ludwin 0:0 * KPP Łęczna – Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej 2:0 * ZZ Górników w Polsce LW Bogdanka – ZZ Kadra LW Bogdanka 3:1 * Ludwiniak Ludwin – KPP Łęczna 1:0 * ZZ Górników w Polsce LW Bogdanka – Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej 6:1 * ZZ Kadra LW Bogdanka – Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej 0:6.
Ostateczna kolejność :
1. ZZ Górników 10 14-2
2. Ludwiniak 10 6-0
3. KPP Łęczna 6 4-7
4. RŚLG Katowice 3 7-11
5. ZZ Kadra 0 2-13
Turniej przysporzył wiele piłkarskich emocji – mówi Grzegorz Szkutnik z GKS Bogdanka. – O ostatecznym zwycięstwie drużyny ZZG LW Bogdanka S.A. zadecydował lepszy bilans bramkowy, gdyż w bezpośrednim pojedynku z zespołem Ludwiniaka padł rezultat bezbramkowy. Gospodarze świetnie przygotowali boisko, a na szczególne słowa podziękowania zasłużył pan Mariusz Marzec, występujący w podwójnej roli, również jako zawodnik Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.
Pomimo kapryśnej pogody turniej spotkał się ze sporym zainteresowaniem kibiców, wśród których był także wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy strzelec: Borys Kaczmarski (ZZG LW Bogdanka) – 5 bramek.
Najlepszy bramkarz: Andrzej Maciejko (KS Ludwiniak Ludwin) – zachował ,,zerowe’’ konto.
Najlepszy zawodnik: Mariusz Marzec (KP Policji w Łęcznej).
Uroczyste podsumowanie turnieju z wręczeniem pucharów i okolicznościowych statuetek odbyło się w ośrodku wypoczynkowym ZZG LW Bogdanka S.A. nad jeziorem Rogoźno. Nagrody wręczał Bogusław Szmuc – przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce LW Bogdanka S.A. Puchar Fair-Play z rąk prezesa I-ligowego GKS Bogdanka Artura Kapelko odebrał kapitan Reprezentacji Śląskiej Ligi Górniczej Sebastian Nowicki.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!