Konferencja WP3 – przestrzeń wspólnych działań
2 czerwca 2014

Internetowa przestrzeń dla mieszkańców, biznesu i samorządów to efekty realizacji projektu „Wirtualne Powiaty. Budowa Społeczeństwa Informacyjnego na Lubelszczyźnie. Etap III”, którego oficjalne podsumowanie nastąpiło 27 maja 2014r. W uroczystej konferencji wzięło udział około 200 osób reprezentujących przedstawicieli mieszkańców, administracji oraz biznesu z terenu powiatu łęczyńskiego, świdnickiego i włodawskiego.

„Serdecznie gratuluję Panu Staroście podjęcia tak wspaniałej inicjatywy a zarazem trudnego zadania, którego postępy z zaciekawieniem będę śledziła” – napisała w liście Pani Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Konferencja przedstawiła w bardzo kompleksowy sposób cały zakres wdrożenia projektu, zarówno jego aspekty techniczne, jak i prawne. Dla uczestników niezwykle ważne okazały się informacje dotyczące możliwości sieci, jej przepływności oraz aspekty prawne e-administracji.
Ciekawym podsumowaniem konferencji była debata moderowana przez Michała Siegiedę, dziennikarza TVP, w której wieli udział: Adam Niwiński – Starosta Łęczyński, Mirosław Krzysiak – Wójt Gminy Spiczyn, Leszek Burakowski – Dyrektor Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, dr Małgorzata Gonczar z Katedry Administracyjnego Prawa Gospodarczego KUL, Marek Jaślan z Rzeczpospolitej, Małgorzata Kolary-Woźniak – Naczelnik Wydziału FIRP i kierownik projektu oraz Rafał Kloc – Z-ca Naczelnika, specjalista ds. technicznych w projekcie.
W trakcie trwania konferencji zorganizowano konkurs dla uczestników, którego celem była popularyzacja wiedzy na temat funduszy europejskich oraz projektu.

Projekt „Wirtualne Powiaty. Budowa Społeczeństwa Informacyjnego na Lubelszczyźnie. Etap III” współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007 – 2013.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!