Konkurs plastyczny „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”
23 marca 2017

W dniu 22 marca 2017 r. odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Ludwinie, Dratowie i Zezulinie. Członkami komisji konkursowej byli nauczyciele plastyki z w/w szkół.

Celem tegorocznej edycji było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Ważne były przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy PSP. Zamierzeniem było również ukazanie strażaków – ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Prace miały za zadanie zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. – Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie w świadomości młodego człowieka i towarzyszyć mu będzie przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię, uświadamia co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszym, życiu a także jak szeroki zakres obowiązków jest związany z pracą strażaka – podkreślali członkowie komisji konkursowej.
Do etapu powiatowego przeszło 5 prac z klas I-III i 6 prac z klas IV- VI.
I grupa: uczniowie klas I-III szkół podstawowych
1. Hanna Czubacka,
2. Julia Kotrhonz,
3. Marta Macuba.
Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Sawuła, Iga Gieleta.
II grupa: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
1. Aleksandra Czech,
2. Gabriela Werduch,
3. Adam Bodzak.
Wyróżnienia otrzymali: Szymon Kotrhonz, Elżbieta Gargol, Katarzyna Jaroszek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a wygranym życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!