Konkurs „Rolnik Lubelszczyzny”
17 maja 2013

Termin zgłaszania kandydatów został przedłużony do 31 maja.

„Rolnik Lubelszczyzny” to wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Targów Lublin S.A. Inspiracją do stworzenia projektu była chęć podkreślenia rolniczego charakteru regionu oraz wypromowania osiągnięć lubelskich rolników. Poszukujemy producentów, którzy mogą pochwalić się sukcesami w ramach jednej z czterech kategorii konkursowych. I tak, kandydaci do tytułu w kategorii „produkcja zwierzęca”, powinni być rolnikami, mieszkającymi w Lubelskiem i prowadzącymi tu swoją działalność. Ci startujący w kategorii „roślinnej” dodatkowo muszą posiadać gospodarstwo rolne. O laury ubiegać się mogą także rodzimi ekorolnicy prowadzący certyfikowane ekologiczne gospodarstwa rolne oraz sadownicy, posiadający sady i plantacje krzewów jagodowych. Warunkiem jest wykazanie się wyróżniającymi wskaźnikami produkcji, a także wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i umiejętnością korzystania z funduszy Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia będą też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w regulaminie konkursu.
Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz instytucji około rolniczych (m.in. ARiMR, LODR, LIR, ARR i KRUS). Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa, które przeszły weryfikację formalną. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali w ramach VI edycji Targów Rolniczych AGRO-PARK 26 października 2013 r. Na finalistów czekać tu będą statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Przypomnijmy, że w premierowej edycji konkursu, honorowy tytuł „Rolnika Lubelszczyzny” powędrował do: Wiesława Kieliszka ze wsi Kurzelaty (produkcja zwierzęca), Andrzeja Flasińskiego z Budynina (produkcja roślinna), Piotra i Urszuli Osików z Woli Skromowskiej (gospodarstwo ekologiczne) oraz do trzech grup producenckich: SADPOL Polubicze, KLASA z Klementowic i AGRO z Telatyna. Przyznano również kilka dodatkowych wyróżnień
Zapraszamy Państwa do zgłaszania kandydatów do konkursu. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz dokumenty – regulamin i karta zgłoszenia – znajdują się na oficjalnej stronie internetowej www.rolniklubelszczyzny.pl, oraz w tym mailu w formie załączników.

Mirosław Maciej Wituch
Koordynator Targów Agro-Park,Eden

Formularz zgłoszeniowy 2013 rolnik lubelszczyzny
Formularz zgłoszeniowy 2013 rolnik lubelszczyzny

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!