Ludwin piąty w czwórboju samorządów
29 lipca 2014

Reprezentacja powiatu łęczyńskiego zajęła dziesiąte miejsce, a ekipa Gminy Ludwin dwudzieste szóste w XV Wojewódzkich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych, które zostały rozegrane w minioną niedzielę w Stężycy. W zmaganiach bardzo dobrze spisała się drużyna ludwińskiego samorządu, zajmując piątą lokatę w konkurencji czwórboju. Team naszego powiatu tworzyli sportowcy z gminy Milejów i gminy Ludwin, wspierani przez starostę Adama Niwińskiego i wójta Ludwina Andrzeja Chabrosa.

Na obiektach LKS Mazowsze pojawiło się ponad tysiąc reprezentantów z gmin i powiatów całego województwa. To rywalizacji wśród gmin przystąpiło 51 drużyn, natomiast wśród powiatów 18. – Zajęliśmy miejsce w środku stawki, na miarę możliwości i liczebności naszej reprezentacji. Na igrzyska pojechaliśmy przede wszystkim w celach rekreacyjnych, aby popularyzować sport, turystykę i aktywny wypoczynek wśród naszych mieszkańców, w środowisku wiejskim. Do Stężycy wybraliśmy się też na rekonesans, aby podpatrzeć innych i wyciągnąć wnioski pod kątem następnych lat – mówi wójt Andrzej Chabros. – To nie my zaliczani byliśmy do grona ścisłych faworytów, a jednak w prestiżowym i popularnym czwórboju samorządów uplasowaliśmy się na wysokiej piątej lokacie – dodał. Ludwin w tej rywalizacji reprezentowali także Ryszard Białek i Artur Ogórek. Czwórbój to dyscyplina specjalnie przygotowana dla władz samorządowych, składająca się z takich konkurencji jak kręgle, strzał na bramkę, rzut lotką do tarczy oraz rzut podkową na dyszel. W niedzielę najlepsze okazały się miejscowe ekipy – powiatu ryckiego i gminy Dęblin. W kategorii gmin o palmę pierwszeństwa walczyły 24 samorządy.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!