Majówka Historyczna w Zawieprzycach (7-8 maja 2011 r.)
28 kwietnia 2011

Średniowieczni wojowie oraz XVII wieczni rycerze. Dwa światy w jednym miejscu – Zawieprzycach. W majowy weekend (7-8 maja) już po raz czwarty będziemy mieli szansę na przeżycie niezapomnianej przygody, podróży do epoki życia grodowego, obrzędów i kultu dawnych Słowian.
Scenki rodzajowe z życia Słowian, pokazy walk i artylerii stały się elementem wyróżniającym Majówkę w Zawieprzycach. Również w tym roku nie zabraknie prezentacji przygotowanych przez grupy rekonstrukcji historycznej, którzy pierwszego dnia Majówki zaprezentują m.in. musztrę dragońską, zmierzą się w turnieju rycerskim, przedstawią legendę zawieprzycką a na koniec będą walczyć na zawieprzyckich błoniach. Średniowieczną atmosferę dodatkowo podkreśli muzyka z „mrocznej epoki”, której dźwięki będą rozbrzmiewały w każdym zakątku magicznych ruin zamku. Po wstrząsającej bitwie będzie na nas czekał zespół MISTIC postrzegany jako polscy Gregorianie.
Drugi dzień Majówki Historycznej rozpocznie orszak powitalny Słowian. Zespół pałacowo-parkowy w Zawieprzycach zamieni się w wioskę słowiańską, w której będziemy mogli podpatrywać życie dawnych Słowian, ich zwyczaje i wytwory kultury materialnej m.in.: tarcze strzelnicze i łuki, dyby, koła garncarskie, przyrządy do wykonania przedmiotów z drewna metodami wczesnośredniowiecznymi. Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować swych sił w tkactwie, garncarstwie, pisaniu gęsim piórem, szyfrowaniu i utajnianiu poczty czy tez strzelaniu z łuku. Tak najlepiej uczyć się historii! Widowisko plenerowe przypomni nam o kulcie młodej brzozy i przyrodotwórczych siłach natury. Doskonałym dopełnieniem Majówki Historycznej w Zawieprzycach będzie koncert zespołu Percival, którego inspiracją są dawne wierzeń Słowian. Majówkę uświetniać będą także pokazy walk, tańców i degustacja tradycyjnych potraw.
Więcej informacji na stronie www.majowka.info.pl

program

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!