Majówka na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim
23 kwietnia 2012

Majowa oferta wypoczynku na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim zapowiada się w tym roku wyjątkowo ciekawie. Znamy już wstępny program cieszącej się co roku dużym zainteresowaniem Majówki Historycznej w Zawieprzycach, która odbędzie się w niedzielę 6 maja, ale atrakcji nie zabraknie od 1 do 5 maja.

Majówka na Pojezierzu to oferta wyjątkowych spotkań z historią, tradycją i przyrodą Polesia. Już dziś zarezerwuj miejsce i poczuj niezwykłą atmosferę oraz czar Kameralnego Pojezierza.

1 maja – DZIEŃ OTWARTY: Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej
Żywa lekcja historii w średniowiecznym grodzisku: pokazy walk, rzemiosła, gry i zabawy dla dzieci.

2,4 maja – DZIEŃ OTWARTY: Synagoga w Łęcznej
Spotkanie z kulturą żydowską oraz wielokulturowymi tradycjami miasta Łęczna i regionu.

3-4 maja – DZIEŃ OTWARTY: Poleski Park Narodowy
Odkrywanie tajemnic natury w muzeum i na ścieżkach przyrodniczych PPN z przewodnikiem.

5 maja – SPŁYW KAJAKOWY: Nadwieprzański Park Krajobrazowy
Spływ kajakowy malowniczą rzeką Wieprz na trasie Łęczna – Zawieprzyce (ok. 19 km – 4 h)

6 maja – HISTORYCZNA MAJÓWKA W ZAWIEPRZYCACH
Cykliczny piknik rodzinny z historycznymi pokazami rzemiosła, walk, tańców, tańców z ogniem, widowisko plenerowe – bitwa.

Zobacz całą ofertę: http://www.turystyka-pojezierze.pl/co-gdzie-kiedy/inne-wydarzenia/majowka-na-pojezierzu-leczynsko-wlodawskim.html

Beata Cieślińska
Inspektor ds. funduszy europejskich i promocji Powiatu Łęczyńskiego