Małżeństwa na medal
20 września 2016

Cztery pary świętowały w Urzędzie Gminy w Ludwinie jubileusz 50-lecia małżeństwa. Z tej okazji otrzymali od Prezydenta RP Andrzeja Dudy specjalne odznaczenia „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medalami jubilatów udekorował wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.

Swoje złote gody obchodzili państwo: Danuta i Kazimierz Kozinoga z Dąbrowy, Krystyna i Roman Libera ze Starego Radzica, Regina i Stanisław Wójcik z Kobyłek oraz Teresa i Mieczysław Żołędź z Rogóźna. – Przed pięćdziesięcioma laty pełni odwagi i i młodzieńczego zapału weszliście w nowe, wspólne życie. Ono nauczyło was wiele – szanować człowieka, wielkość związku małżeńskiego oraz zahartowało cierpieniem. Pozwoliło wam również ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie, a bogactwem serca swego i nabywanego doświadczenia rozwijać oraz doskonalić założoną wówczas rodzinę. I kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce waszego trudu nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni, tych spędzonych razem lat, bo wiecie, że te szczęśliwie pół wieku to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód oddania drugiej osobie i zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To także niezaprzeczalny wzór zgody i głębokiego uczucia dla tych wszystkich, którzy dzisiaj, podobnie jak wy wówczas, decydują się połączyć węzłem małżeńskim – podkreślał wójt Andrzej Chabros.
Małżonkowie nie kryli wzruszenia podczas uroczystości. Były łzy, uśmiechy i pełne emocji podziękowania pod adresem współmałżonków. Jubilatom oprócz medali zostały wręczone kwiaty i upominki. Nie zabrakło oczywiście życzeń i gratulacji, a także gromkiego odśpiewania „Sto lat”, lampki szampana i pięknych wspomnień podczas słodkiego poczęstunku. – Te medale świadczą o wzorze Waszego małżeństwa dla innych, a równocześnie są wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem dla dobra przyszłych pokoleń. Dziękuję za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za wasze uczucie, ofiarność, zrozumienie wszelkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia. Z tej okazji składam Państwu życzenia wielu kolejnych lat przeżytych razem, w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku – dodał wójt gminy.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!