Motocyklisto „Kieruj się rozsądkiem”
27 czerwca 2014

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego łęczyńscy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię „Kieruj się rozsądkiem”. Jedną z odsłon tej kampanii jest bezpieczeństwo motocyklistów. Policjanci apelują o rozwagę i ostrzegają motocyklistów przed brawurą i brakiem rozsądku za kierownicą. Pamiętaj bezpieczna jazda motocyklem oznacza, że to kierujący panuje nad pojazdem a nie odwrotnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej włączyli się w ogólnopolską kampanię ,,Kieruj się rozsądkiem. Celem głównym projektu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. wśród najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego tj. kierujących jednośladami, osób starszych i pieszych.
Jedna z odsłon kampanii poświęcona jest motocyklistom. Dlatego też dbając o bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o właściwe zachowanie na drogach, życzliwość i brak agresji.
Podróżowanie motocyklem to duża przyjemność i pasja. Wraz ze sprzyjającą aurą na drogach przybywa coraz więcej jednośladów. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek daje gwarancję bezpiecznego podróżowania. Za każdym razem podczas kierowania jednośladem należy zachować zdrowy rozsądek i kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność nie tylko za nas samych ale i za innych uczestników ruchu drogowego.
Wsiadając na motocykl pamiętajmy, że chronieni jesteśmy tylko przez kask. Kierowcę samochodu chroni natomiast karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna. Przypominamy również o elementach zwiększających bezpieczeństwo motocyklistów: kask, ochraniacze, odpowiednie rękawice, kombinezon ochronny, elementy odblaskowe.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!