Na rowery!!! – I Kameralny Rajd Rowerowy
14 czerwca 2012

Już w najbliższą niedzielę – 17 czerwca – czeka na Ciebie niezwykła przygoda. I Kameralny Rajd Rowerowy to ok. 35 km trasy prowadzącej przez najciekawsze miejsca Powiatu Łęczyńskiego.

Rajd to doskonała okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Ruch na świeżym powietrzu, a w tle zwiedzanie. Pierwszy przystanek na rynku w Puchaczowie będzie okazją do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas podróży jednośladem. Krótki wykład na ten temat przedstawi nam łęczyńska policja. Oprócz tego poznamy ciekawą, nie wszystkim znaną historię Puchaczowa. Niewiele osób wie, że ta miejscowość w swojej bogatej historii posiadała także prawa miejskie.
Dalej udamy się w stronę Nadrybia, gdzie znajduje się kamienny grobowiec z okresu neolitu. Według naukowców z katedry Archeologii UMCS w Lublinie doskonale zachowane znalezisko pochodzi z przełomu IV – III tysiąclecia p.n.e. z okresu kultury amfor kulistych. Jego waga to aż 2380 kg.
Kolejnym przystankiem rowerowego szlaku będzie gospodarstwo aero-turystyczne pani Anny Schellenberg. Gospodarstwo jako jedyne w woj. lubelskim posiada ofertę dla amatorów sportów powietrznych, jest też jednym z nielicznych obiektów tego typu w kraju. Posiadany przez gospodarstwo trawiasty pas startowy (950 m) z markerami dla awionetek, śmigłowców, motolotni i paralotni oraz miejsce do kołowania i postoju daje możliwość uprawiania sportów ekstremalnych – lotnie, paralotnie, spadochroniarstwo. Znajdujące się tam lądowisko jest uznawane za jedno z najładniejszych lądowisk w Polsce.
Później udamy się do Dratowa gdzie znajduje się Cerkiew Prawosławna, tam będziemy mogli zajrzeć do środka i posłuchać o prawosławnych obrządkach.
Na dłuższą przerwę kolumna rowerzystów zatrzyma się w „Majątku Rutka” w Puchaczowie. Rasowe gęsi, owce, krowy, koniki polskie, a także egzotyczne strusie stanowią w nim nie lada atrakcję nie tylko dla dzieci. Tam również odbędzie się kameralne ognisko, podczas dłuższej przerwy uczestnicy nabiorą sił i zjedzą gorące kiełbaski.
Niemal 6-godzinna trasa zakończy się w Łęcznej.
Uczestnicy mogą wziąć udział w rajdzie w dowolnym towarzystwie, a ze względu na niskie natężenie ruchu na trasie i opiekę policji – mile widziane są także dzieci!
Pamiętaj – zbiórka pod budynkiem Centrum Zarządzania Siecią o godzinie 10!!!. Czekamy na Ciebie.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy.

Trasa Rajdu dostępna jest na www.facebook.com/IKameralnyRajdRowerowy

I Kameralny Rajd Rowerowy organizują Stowarzyszenie Agroturystyczne „Polesia Czar” i Starostwo Powiatowe w Łęcznej

Fot. Archiwum

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!