Nabór w Zespole Szkół w Ludwinie
31 sierpnia 2017

Zespół Szkół w Ludwinie jest jedyną placówką w Powiecie Łęczyńskim kształcącą
w zawodach medycznych. Od wielu lat z powodzeniem kształci opiekunów medycznych, techników sterylizacji medycznej i techników masażystów. Obecnie w szkole trwa nabór do wszystkich typów szkół.

Na szczególną uwagę zasługuje zawód technik masażysta. Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych zawodów w zakresie rehabilitacji medycznej. Masaż leczniczy, sportowy
i kosmetyczny wykonywany zgodnie z wymogami wiedzy medycznej jest uzupełnieniem zabiegów usprawniających i fizykalnych. Prawo do wykonywania tego typu zabiegów ma osoba, która ukończyła szkołę policealną w tym kierunku i zdała egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Absolwent ma prawo do samodzielnego wykonywania zawodu. Ma możliwości zatrudnienia we wszelkiego rodzaju zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, czy w ośrodkach opieki społecznej lub prywatnych salonach masażu.
Atrakcyjność tego kierunku związana jest z upowszechnieniem pro-zdrowotnego stylu życia, a co za tym idzie ze zwiększoną dostępnością usług medycznych. Okazuje się, że masażu potrzebuje każdy człowiek, który wcale nie musi być chory. Szczególnie osoby zapracowane, odczuwające bóle stawów, kręgosłupa oraz innych partii ciała powinny korzystać z tego typu zabiegów medycznych.
Pamiętajmy, masaż to zarówno zabieg medyczny usprawniający nasze ciało, ale także relaksacyjny.
PEŁNA OFERTA DARMOWYCH SZKÓŁ DLA DOROSŁYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W LUDWNIE:
SZKOŁY POLICEALNE FORMA ZAOCZNA – wymagane wykształcenie średnie
• technik administracji (możliwość wyboru dodatkowych zajęć: sekretarka medyczna/rejestratorka medyczna),
• technik usług kosmetycznych,
• technik sterylizacji medycznej,
• opiekun medyczny,
• opiekun osoby starszej – NOWOŚĆ!!!
• technik ochrony fizycznej osób i mienia,
• florysta – NOWOŚĆ!!!

SZKOŁY POLICEALNE FORMA STACJONARNA – WIECZOROWA
• technik masażysta,
• terapeuta zajęciowy,
• opiekunka środowiskowa,
• technik ochrony fizycznej osób i mienia.

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE – wymagane ukończenie 18. roku życia
• kucharz,
• technik agrobiznesu,
• rolnik,
• technik fotografii i multimediów,
• technik logistyk,
• rachunkowość,
• pracownik pomocniczy obsługi hotelowej – dla osób posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Rekrutacja trwa! Pierwsze zajęcia już we wrześniu! Nie pobieramy czesnego! Nauka jest bezpłatna!

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.30 , tel. (81) 757-00-43 oraz na stronie internetowej www.zsludwin.pl