Najlepsi pojadą na Wembley
23 kwietnia 2013

Awans Ludwina i Piaseczna do eliminacji powiatowych w Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

We wtorek (23 kwietnia 2013) chłopcy ze szkół podstawowych (rocznik 2003 i młodsi) z Ludwina, Piaseczna oraz Dratowa wystartowali w pierwszym etapie eliminacji XIII edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku”. Ta ogólnopolska impreza piłki nożnej to oficjalne mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od siedmiu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej.
Szkoły z naszej gminy w eliminacjach gminnych trafiły do grupy „C” wraz z Nadrybiem, który był gospodarzem zawodów – mówi nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Sajnaj. – Najlepsza w tej grupie okazała się szkoła z Ludwina, która wygrała wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła szkoła z Piaseczna, która wygrała 2 mecze i tylko jeden raz przegrała, ze zwycięzcą zmagań. Trzecie miejsce zajęła szkoła z Nadrybia, a czwarte z Dratowa. Najlepszym bramkarzem zawodów został bramkarz Nadrybia, natomiast najlepszym zawodnikiem Kacper Bojarczyk z Ludwina. Do następnego etapu zakwalifikowały się dwa pierwsze zespoły, czyli Ludwin i Piaseczno. Eliminacje powiatowe odbędą się 9 maja na „orliku” w Łęcznej.
Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn jest tym roku wyjazd na mecz Anglia – Polska na Wembley.
Reprezentacji Polski.Wyniki:
Piaseczno – Nadrybie 3:1 ( K. Brzyski 3) * Ludwin – Dratów 8:0 (K. Bojarczyk 3, P. Walenciuk, S. Szalast, P. Bodzak,G. Szalast, K. Dziadko) * Ludwin – Nadrybie 4:0 (K. Bojarczyk, P. Bodzak, S. Szalast, J. Zaorski) * Piaseczno – Dratów 1:0 (K. Brzyski) * Nadrybie – Dratów 0:0 (Ludwin – Piaseczno 7:1( K. Bojarczyk 3, P. Walenciuk 2, S. Szalast, P. Bodzak – K. Brzyski).
Klasyfikacja:
1. Ludwin (9 punktów, bilans bramkowy: 19-1)
2. Piaseczno (6 punktów, bilans bramkowy: 5-8)
3. Nadrybie (1 punkt, bilans bramkowy:1-7)
4. Dratów (1 punkt, bilans bramkowy: 0-9)
Składy drużyn, które awansowały do następnego etapu:
Ludwin: Paweł Romańczuk, Wojciech Papliński, Piotr Romańczuk (kapitan), Patryk Bodzak, Kacper Dziadko, Kacper Bojarczyk, Szymon Szalast, Jakub Zaorski, Filip Foltyn, Gabriel Szalast, Paweł Walenciuk. Opiekun: Grzegorz Sajnaj
Piaseczno: Oskar Kałdunek, Michał Gajos, Michał Smyk, Maciej Siczek, Daniel Grabowski, Krzysztof Filipczuk, Kacper Brzyski (kapitan). Opiekun: Grzegorz Sajnaj

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!