Narodowe Święto Niepodległości z Przedszkolakami
16 listopada 2018

W naszej społeczności lokalnej „ Małej Ojczyźnie” 11 listopada  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne : „Biedroneczki”, „Pszczółki” oraz „Sowy  -mądre głowy” zebrały się w hali sportowej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Najmłodsze „Biedroneczki” zaprezentowały „Krakowiaczka” oraz wiersz pt.: „Kto Ty jesteś, Polak  mały” Władysława Bełzy  w pięknych narodowych strojach.

„Pszczółki „ przypomniały symbol narodowy jakim jest flaga z biało – czerwonymi barwami, gdzie wprawiły flagę w ruch.  To symbol narodowy naszego państwa podkreślający charakter, niezależność i dumę. To on jednoczył Polaków   w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami. Dzięki między innymi fladze dziś możemy zamanifestować zjednoczenie duchowe z narodem podczas ważnych dla kraju wydarzeń.

Dzieci z najstarszej grupy „Sowy – mądre głowy”  przedstawiły specjalnie na tą okazję przygotowaną aranżację muzyczno – ruchową „ Od morza aż to Tatr”. Ponadto podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też piosenkę „Jestem Polką i Polakiem.

Na zakończenie Obchodów Niepodległej wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros  zaprosił wszystkich zgromadzonych na Tort Niepodległościowy!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!