Noc Świętojańska w Zakrzowie – 26 czerwca
21 czerwca 2010

Czary, wróżby, tajemnicze znaki – tego wszystkiego można się spodziewać podczas Nocy Świętojańskiej – jest to bowiem wyjątkowa noc, obchodzona dawniej wśród Słowian jako święto ognia i wody. Poganie poświęcali ją bogini miłości i leczniczych roślin, a także patronce mądrych kobiet, które znają zioła i dobre czary – Kupale.
Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza zatem na Noc Świętojańską organizowaną w ramach projektu „Magia miejsc – promocja walorów turystycznych Lubelszczyzny”. Impreza odbędzie się 26 czerwca na terenie powiatu łęczyńskiego w miejscowości Zakrzów.
Odpowiednie powitanie lata ma zapewnić pomyślność zbiorów, dobrą pogodę i obfitość plonów. Tradycyjnie podczas imprezy dziewczęta będą puszczać w nurty rzeki wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek zostanie wyłowiony przez kawalera, oznacza to jej szybkie zamążpójście. Jeśli będzie płynąć, dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nie prędko. Jeśli zaś spłonie, utonie lub zaplącze się w sitowiu, prawdopodobnie zostanie ona starą panną.
Oprócz tradycyjnych obrzędów Nocy Świętojańskiej organizator przewidział dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy takie jak: występy tancerzy ognia, konkurs na najpiękniejszy wianek czy degustację potraw kuchni słowiańskiej.
Imprezę uświetni spektakl grupy BrannMor i teatru Gravite oraz
występ zespołu ANEX. Szczegóły na www.powiatleczynski.pl.
Serdecznie zapraszamy.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!