Nowy samochód strażacki nadjedzie już wkrótce
13 kwietnia 2017

Jeszcze w tym roku nasza gmina powinna wzbogacić się o nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Wśród 43 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego, do których przyjadą samochody strażackie, znalazł się również Ludwin.

Projekt partnerski pn. „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Partnerem wiodącym projektu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP reprezentowany przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Lubelskiego. W piątek 7 kwietnia, podczas spotkania w Piaskach, umowy na zakup sprzętu otrzymali przedstawiciele gmin biorących udział w przedsięwzięciu. Ludwin reprezentowali wójt Andrzej Chabros, komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jarosław Janek i prezes OSP Ludwin Andrzej Lipski. – Musimy dbać o to, aby bezpieczeństwo na terenie województwa było na najwyższym poziomie. Jesteśmy wdzięczni Zarządowi Województwa, że ciągle wspiera Ochotnicze Straże Pożarne – stwierdził prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP Marian Starownik, cytowany przez portal www.lubelskie.pl. – Umowy na ponad 19 mln złotych ze środków RPO WL 2014-2020 pomogą w sfinansowaniu 43 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych spełniających najwyższe normy wraz z ich niezbędnym do prowadzenia akcji ratunkowych wyposażeniem. Ten sprzęt będzie służył przez długie lata waszym mieszkańcom. Serdecznie dziękuję samorządowcom, którzy wspierają jednostki OSP działające na terenie swoich gmin. To dzięki waszemu wsparciu możemy teraz realizować ten projekt – podkreślał podczas spotkania marszałek Sławomir Sosnowski na stronie urzędowej.
Już wkrótce planowane jest ogłoszenie przetargu na zakup samochodów strażackich i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jesienią pojazdy powinny trafić do gmin. – Zgodnie z założeniem projektu, głównym celem operacji jest „poprawa bezpieczeństwa ekologicznego województwa lubelskiego oraz zapobieganie degradacji środowiska naturalnego poprzez bardziej efektywne prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz szybsze i skuteczne usuwanie skutków zagrożeń naturalnych i technicznych przez jednostki OSP” – mówi wójt Andrzej Chabros. – Nowy samochód, dysponujący zbiornikiem 4 tys. litrów, pozwoli naszym strażakom, często wyjeżdżającym do akcji, skutecznie i sprawnie wypełniać swoją misję, chronić życie, zdrowie i mienie ludzkie przed pożarami, zagrożeniami i klęskami żywiołowymi. Bezpieczeństwo zawsze było jednym z największych oczekiwań i potrzeb mieszkańców. A miarą wartości człowieka jest to, czy potrafi pomóc drugiemu człowiekowi. Ochotnicze Straże Pożarne mocno wspomagają Państwową Straż Pożarną i to właśnie one kierowane są do zabezpieczania różnego rodzaju zdarzeń. Nasi strażacy na każdym kroku udowadniają jak ważną pełnią rolę i jak dobrze potrafią się z niej wywiązać. Dlatego my, ze strony samorządu, staramy się robić wszystko, aby im w tym pomagać i przygotować jak najlepsze warunki do wykonywania ciężkiej i niebezpiecznej służby – dodał wójt.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!