Obchody Święta Niepodległości
4 listopada 2016

Wójt Gminy Ludwin oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku w Ludwinie zostały zaplanowane na niedzielę 6 listopada.

Główna część uroczystości rozpocznie się zbiórką o godz. 14.45 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie zostanie zaprezentowane widowisko pt. „Wjazd Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Zachęcamy do wzięcia ze sobą flag Polski, aby pozdrowić Marszałka podczas wjazdu bryczką do Ludwina. Pod pomnikiem nastąpią oficjalne przemówienia władz gminy oraz złożenie kwiatów. W dalszej kolejności przewidziane zostało uroczyste przejście wszystkich uczestników wydarzenia do hali sportowo-widowiskowej. Tam pierwszym punktem święta będzie modlitwa za ojczyznę, a następnym inscenizacja muzyczno-słowno-taneczna o charakterze patriotycznym. Na zakończenie zapraszamy wszystkich uczestników do pokrzepienia się ciepłym posiłkiem – prawdziwą wojskową grochówką.
– Obowiązkiem, a także misją Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie jest organizowanie oraz upamiętnianie Święta Niepodległości. Udział w takiej uroczystości to lekcja patriotyzmu dla każdego z nas – podkreśla dyrektor placówki Anna Czarnecka. – Musimy pamiętać o naszej historii, bo na przestrzeni setek lat boleśnie przekonaliśmy się, jak ważna jest niepodległość. W tym roku obchodzimy 98 rocznicę odzyskania wolności, za którą życie oddało wielu Polaków. Ojczyzna jest naszym dobrem najwyższym, dobrem całego narodu. Troszczmy się o Nią, dbajmy i nośmy w naszych sercach – powiedział wójt Andrzej Chabros.

Fot. Archiwum
Tak świętowaliśmy przed rokiem

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!