Odznaka honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” dla Małgorzaty Wiączek
3 lipca 2015

W ostatnią niedzielę czerwca podczas Dnia Otwartych Drzwi w LODR w Końskowoli odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymała Małgorzata Wiączek, prowadząca razem z mężem gospodarstwo rolne w Rogóźnie (gmina Ludwin).

Powierzchnia całkowita gospodarstwa państwa Wiączków wynosi 117,37 ha, w tym użytki rolne – 72,20 ha. W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślinna, gdzie dominującymi uprawami są rzepak ozimy, jęczmień jary, pszenżyto ozime, mieszanka zbożowa oraz produkcja zwierzęca – chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Małgorzata Wiączek od 2010 roku jest radną gminy Ludwin, a od 2014 roku wiceprzewodniczącą rady gminy.
– To bardzo ważne, aby promować rolnictwo i pokazywać osiągnięcia w tej dziedzinie. A odznaka honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” jest tego na najlepszym dowodem. Otrzymanie tego wyróżnienia jest wielkim zaszczytem i powodem do dumy. Ta szczególna nagroda przyznawana jest rolnikom za ich ciężką pracę i osiągane wyniki produkcyjne, ale również za codzienną postawę i zaangażowanie w życie społeczne. To także mobilizacja i motywacja do kolejnych poczynań i rozwoju, a także niezbity dowód, że i w naszej gminie możemy konkurować z najlepszymi gospodarstwami w kraju. Pani Małgorzacie Wiączek i jej mężowi Grzegorzowi składam ogromne gratulacje – powiedział wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.

Fot. Agata Kamińska
W środku Małgorzata Wiączek

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!