„Organizacja dwóch imprez służąca integracji lokalnej Gminy Ludwin”
20 lipca 2018

Dotujący: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie” w ramach poddziałania  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „ Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

Tytuł operacji:„Organizacja dwóch imprez służąca integracji lokalnej Gminy Ludwin”

Beneficjent: Ochotnicza Straż Pożarna w Ludwinie

Cele: Celem operacji jest integracja społeczności lokalnej poprzez zorganizowanie dwóch imprez niekomercyjnych przygotowanych specjalnie dla społeczności lokalnej które mają rozwinąć w nich chęć wspólnej integracji ,odnaleźć wspólne pasje i zainteresowania.

Opis operacji: Operacja zakłada utworzenie dwóch imprez niekomercyjnych służących do rozwoju integracji społeczności lokalnej z terenu Gminy Ludwin. Ze względu na turystyczny charakter planujemy zorganizować na terenie Gminy Ludwin dwóch imprez w sezonie letnim które zachęcą do uczestnictwa w nich nie tylko społeczność lokalną ale również turystów. Impreza w terminie 29 lipca 2018 r. pod nazwą ” Gmina Ludwin- przystań smaku i kultury” odbędzie się na placu przy budynku Gminy Ludwin w Ludwinie. Czas trwania imprezy przewiduje się od 15.00 – 22.30. Impreza przewiduje część artystyczną i rozrywkową wystąpią na niej zespół Cookis Band czas trwania występu 2,5 godziny, występ kabaretu Widelec – 1 godzina występ zespołu Czarne Lwy z Przedmieścia- 1,5 godziny na zakończenie imprezy przewidziano pokaz laserowy trwający 25 min. W trakcie trwania imprezy przewidziano również część z atrakcjami dla dzieci – dzieci będą mogły korzystać z zabawy na dmuchańcach których będzie sześć. Ponadto przewidujemy liczne animacje które umilą czas najmłodszym tj. zabaw z chustą, bańki mydlane, przeciąganie liny, wyścigi stópek wyścigi w spodniach podwójnych/ potrójnych. Staraliśmy się aby zorganizowane zabawy dla dzieci przyciągnęły do uczestnictwa całe rodziny dlatego animacje są skierowane również do rodziców dzieci. Czas trwania animacji będzie wynosił 3,5 godziny a dmuchańce będą rozstawione przez 4 godziny od godziny 15.0- 19.00. Wszystkie usługi będą miały charakter niekomercyjny zatem będą one bezpłatne dla społeczności lokalnej. Przed imprezą dnia 29.07.2018 r. planujemy zorganizować trzy warsztaty tematyczne. Mają one na celu przybliżyć osobom z terenu Gminy Ludwin dziedzictwo kulinarne oraz faunę i florę tego terenu. Pierwszy warsztat fotograficzny będzie trwał przez dwa dni w po 3 godziny. Odbywał się będzie w dniach 23 i 24.07.2018 r. Dnia 23.07.2018 r. w godzinach od 10.00 -13.00. Warsztaty są skierowane dla osób poniżej 30 roku życia oraz osób powyżej 50 roku życia. Liczba miejsc wynosi 14 osób. Szczegółowy harmonogram, regulamin oraz kartę zgłoszeń potencjalni uczestnicy będą mogli odnaleźć na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwin-Kolonii. Warsztaty będą odbywały się w budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwin-Kolonii. Gminne Centrum Kultury udostępni bezpłatnie organizatorowi warsztatów Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwinie sale w której będą odbywały się warsztaty.Warsztaty podzielono na część merytoryczną i praktyczną. Dnia 23.07.2018 r. zajęcia rozpoczną się od omówienia warsztatów i zasad obsługi aparatu fotograficznego i właściwego wykonywania zdjęć. Po godzinnej części merytorycznej od godziny 11.00 nastąpi część praktyczna trwająca dwie godziny. Będą to zajęcia w plenerze na terenie Gminy Ludwin. Uczestnicy będą uczyć się jaką techniką wykonać prawidłowo zdjęcie oraz jak przelać piękno otaczającej ich przyrody na fotografię.W dniu 24.07.2018 r. odbędą się zajęcia praktyczne w godzinach 11.00 do 14.00. Na koniec warsztatów zostanie wykonane wspólne zdjęcie. W dniu 29.07.2018 r. W dniu imprezy wykonane zdjęcia zostaną zaprezentowane w miejscu odbywania się imprezy na placu przy budynku Gminy Ludwin. Zdjęcia będą umieszczone na specjalnych stojakach. W tym dniu nastąpi również uroczyste rozdanie nagród za udział w warsztatach. Warsztaty poprowadzi osoba która jest to lokalnym pasjonata fotografii. Jego zdjęcia są unikatowe, aparatem potrafi uchwycić piękną stronę fauny i flory. Kolejny warsztat wyrabiania chleba z zakwasu zaplanowany przed imprezą Gmina Ludwin- przystań smaku i kultury odbędzie się w dniach 25-26.07.2018 r.warsztaty poprowadzi firma Gminna Spółdzielnia i Samopomoc Chłopska w Ludwinie. Tematem przewodnim będzie wyrabianie chleba z lokalnego zakwasu. Liczba osób biorących udział w warsztatach wynosi 14 osób. Warsztaty skierowane są do 7 osób do 30 roku życia oraz 7 osób po 55 roku życia. W dniu 25.07.2018 r. Warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00 w sali Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie. Zajęcia rozpoczną się omówieniem harmonogramu warsztatów oraz poznaniem receptury wyrabiania chleba. Po części teoretycznej nastąpi przygotowywanie stanowiska pracy oraz odczynu na chleb. Następnie przez dwie godziny rozpocznie się pieczenia chleba przy użyciu prawidłowej techniki. Zajęcia w dniu 25.07.2018 r. będą trwały w godzinach od 9.00- 13.00. W dniu 26.07.2018 r. warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00 i trwać będą do godziny 13.00. W tym czasie uczestnicy będą doskonalić umiejętność wyrobu ciasta na chleb oraz jego prawidłowego wypieku. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólna fotografia. w dniu imprezy 29.07.2018 r. nastąpi uroczyste wręczenie upominków dla uczestników warsztatów. Osobą prowadzącą warsztaty będzie osoba która na co dzień zajmuje się wypiekiem chleba ludwińskiego który ze swojego smaku i jakości jest słynny w całej Polsce. Regulamin warsztatów, karta zgłoszenia, potencjalni uczestnicy będą mogli odnaleźć na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwin-Kolonii. Trzeci warsztat który pragniemy zorganizować jest to warsztat wyrabiania lokalnego makaronu.Warsztaty poprowadzi firma Polmak. Warsztaty rozpoczną się dnia 25.07.2018 r. a zakończą 26.07.2018 r. Będą trwały dwa dni po 4 godziny . od 10.00 -14.00. Skierowane będą do 14 stu osób (7 osób do 30 roku życia oraz 7 osób po 55 roku życia) warsztaty poprowadzi osoba która na co dzień zajmuje się produkcją makaronu w firmie POLMAK. Warsztaty rozpoczną się od wprowadzenia i omówienia warsztatów, uczestnicy poznają recepturę wyrabiania makaronu. Po części teoretycznej uczestnicy przystąpią do wyrabiania makaronu. W dniu 26.07.2018 r. uczestnicy będą kontynuować część praktyczną będą wyrabiać makaron lokalny. Na zakończenie nastąpi podsumowanie warsztatów oraz wykonanie wspólnego zdjęcia. W dniu imprezy 29.07.2018r. nastąpi uroczyste rozdanie upominków wszystkim uczestnikom warsztatów. Regulamin warsztatów, harmonogram oraz kartę zgłoszenia potencjalni uczestnicy odnajdą na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwin-Kolonii. W trakcie imprezy zapewniamy opiekę medyczną zaplecze sanitarne, ochronę i wszystkie niezbędne elementy które są potrzebne w trakcie trwania takiej imprezy. Na tę imprezę pragniemy zakupić namioty 5 szt. które będą służyły naszym lokalnym producentom w promowaniu swoich produktów lokalnych. Niestety nasi producenci nie posiadają tego typu sprzętu dlatego pragniemy umożliwić im to aby każdy wystawca miał swoje stanowisko a wszyscy goście uczestniczący w imprezie mogli spróbować wyrobów naszych lokalnych producentów.Koszt wypożyczenia jednego namiotu jest zbliżony do kosztu zakupu nowego. dlatego uznaliśmy, że bezcelowa jest usługa wypożyczenia. Druga impreza w terminie 19 sierpnia 2018 r. pod nazwą – „Zezulin- nasz dom , nasza tradycja ” zakłada ona integrowanie społeczności lokalnej poprzez wspólne uczestnictwo w warsztatach rękodzieła kultywujące tutejszą tradycję które skierowane są do osób do 30 roku życia osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Warsztaty będą trwały 6 godzin. w godzinach od 14.00 do 20.00 przy placu OSP Zezulin. W trakcie warsztatów zostaną wykonane rękodzieła lokalne które będa promocją dla Gminy Ludwin. Warsztaty poprowadzi Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łecznej. Uczestnictwo w warsztatach jest nieodpłatne. Regulamin, harmonogram oraz kartę zgłoszenia na warsztaty można odnaleźć na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwin-Kolonii. Impreza w Zezulinie rozpocznie się o godzinie 16.00 a zakończy o 3.00 w nocy. Na imprezę przewidziano część artystyczno- rozrywkową, wystąpi zespół Cluberts Band z muzyką na zywo 5,5 godziny, występ kabaretu świerszczychrząszcz 1 godzina występ zespołu Faster 1 godzina. Ponadto zapewniamy ochronę toalety przenośne typu TOI-TOI, animację dla dzieci w tym blok animacyjny od 16.30- 18.30 tj: zabawy z chustą, bańki mydlane, wyścigi stópek, tunel animacyjny, przeciąganie liny, wyścigi w spodniach podwójnych/potrójnych. Zapewniamy również dmuchańce 4 urządzenia w godzinach od 16.00 -19.00. Informacje o planowanych imprezach dnia 29.07.2018 r. Gmina Ludwin- przystań smaku i kultury oraz dnia 19.08.2018 r. „Zezulin- nasz dom nasza tradycja” będą zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Centrum Sportu i Kultury w Ludwin- Kolonii, na stronie internetowej Gminy Ludwin, będą rozwieszone plakaty w lokalnych sklepach oraz na tablicach informacyjnych sołectw.

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!